Teknoloji Kitapları

Her Şeyin Nedeni PDF indir

Her Şeyin Nedeni PDF indir, e-kitap sitemizde Her Şeyin Nedeni kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. John Gribbin tarafından kaleme alınan Her Şeyin Nedeni kitabı 252 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Her Şeyin Nedeni kitabını 9786051710587 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Her Şeyin Nedeni kitap özeti, Her Şeyin Nedeni pdf oku, Her Şeyin Nedeni yandex, John Gribbin e-kitap pdf, Her Şeyin Nedeni PDF Drive, Her Şeyin Nedeni Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Her Şeyin Nedeni PDF Oku

Her Şeyin Nedeni Kısa Özet

Bilimin neden sorusuyla değil nasıl sorusuyla ilgilendiği artık arkaik bir görüş. Günümüzde bilim her şeyin nedenini inceliyor. Neden yaşam var? Neden Dünya bu biçimde? Neden zekiyiz? Neden uzayda başka zeki canlılara rastlamadık? Bu ve benzeri binlerce neden sorusu artık bilimin ilgi odağında. Sorulara yanıt buldukça yeni sorular geliyor tabi ki. Ama Gribbin`in bu kitabı biliminin şimdilerdeki sınırlarını gösteriyor. Bu kitapta yanıtları verilen ve verilemeyen en temel soruları bulacaksınızdır.

Her Şeyin Nedeni, Dünyanın evrendeki yerini sorguluyor. Milyarlarcasının içinde tek bir gezegen fark yaratabilir mi? Gribbin bunun olabilecek olabileceğini savunuyor. Misal verilecek olursa Dünya`daki yaşamı etkileyen en mühim olaylardan biri 600 milyon yıl önce Venüs`e bir “süper kuyruklu yıldız” çarpması. Gribbin bunun gibi örneklerle, Dünya`daki zeki yaşamı etkileyen kozmik hadiseleri inceliyor.

“Yüzün üzerinde popüler bilim kitabının yazarı Gribbin, Her Şeyin Nedeninde oburlarına kapsamlı ve lirik bir inceleme sunuyor.”

– Lewis Dartnell, Times Higher Educotion

“Kopernik`ten bu yana Evrenin merkezi olmadığımızı bilinmekte… Gribbin yaşamın da sıradan bir doğa olayı olduğunu gösteriyor.”

– Science

“Uzay ve zamana yayılan müthiş bir öykü… Bu kitap peş peşe gelen kozmik hadiselerin Dünyayı nasıl yaşam için uygun bir gezegen haline getirdiğini anlatıyor.”

– Science Focus

Her Şeyin Nedeni PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu