Bilgisayar Kitapları

Herkes İçin Siber Güvenlik PDF indir

Herkes İçin Siber Güvenlik PDF indir, e-kitap sitemizde Herkes İçin Siber Güvenlik kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Cemal Taner tarafından kaleme alınan Herkes İçin Siber Güvenlik kitabı 176 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Herkes İçin Siber Güvenlik kitabını 9786052263587 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Herkes İçin Siber Güvenlik kitap özeti, Herkes İçin Siber Güvenlik pdf oku, Herkes İçin Siber Güvenlik yandex, Cemal Taner e-kitap pdf, Herkes İçin Siber Güvenlik PDF Drive, Herkes İçin Siber Güvenlik Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Herkes İçin Siber Güvenlik PDF Oku

Herkes İçin Siber Güvenlik Kısa Özet

Siber Uzayda Güvenlik Önlemleri

Günümüzde ağa bağlanan cihaz sayısı ve çeşidi hızla artıyor. Daha düne kadar yalnızca birkaç bilgisayar, yazıcı ve sunucudan bir araya gelen ağlar yerine, Nesnelerin İnternet’i (IoT) kavramı ile birlikte kombiden kahve makinesine, arabadan ayakkabıya kadar her nesnenin, her şeyin ağa bağlandığı ağ yapıları ile karşılaşmaya başladık.

Ağa bağlanan cihazların rakamının ve çeşidinin artması ile birlikte bu cihazların güvenliğini sağlamak en mühim konu haline gelmiştir. Bireylerden kurumlara kadar herkes bilgi işlem cihazlarının güvenliğini sağlamak zorunda. Bu yapılmadığında paradan zamana, itibardan değişik kaynaklara kadar bir çok kayıp yaşanmakta. Hepimizin elindeki cep telefonları, bilinçli kullanılmadığında bir mağduriyet aletine dönüşebiliyor. Kurumlar verilerini koruyamadıklarında mevcut kanunlara göre büyük para cezaları ile karşılaşabiliyor.

Bilgi işlem cihazlarımızı korumaktan verilerimizi korumaya kadar gerekli önlemleri alma işlemlerine siber güvenlik diyoruz. Siber güvenlik bireylerden kurumlara oradan devletlere kadar herkesin önem vermesi gereken konuların başında geliyor.

Bu kitapta 7’den 77’ye herkes için gerekli olan siber güvenlik konularını öğrenmenin yanında, ülkemizin yerli ve milli ürünü Berqnet Bütünleşik Güvenlik Sisteminin kurulum ve yapılandırma ayarlarını da göreceksiniz.

Herkes İçin Siber Güvenlik PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu