Felsefe Kitapları

Hermenötiğin Kökeni PDF indir

Hermenötiğin Kökeni PDF indir, e-kitap sitemizde Hermenötiğin Kökeni kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Michel Foucault tarafından kaleme alınan Hermenötiğin Kökeni kitabı 144 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Hermenötiğin Kökeni kitabını 9786053141877 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Hermenötiğin Kökeni kitap özeti, Hermenötiğin Kökeni pdf oku, Hermenötiğin Kökeni yandex, Michel Foucault e-kitap pdf, Hermenötiğin Kökeni PDF Drive, Hermenötiğin Kökeni Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Hermenötiğin Kökeni PDF Oku

Hermenötiğin Kökeni Kısa Özet

Foucault’nun eleştirel çalışmalarında kendilik problemi esaslı bir yer teşkil eder, elinizdeki kitap bu problemi enine boyuna tartışan, araya spekülatif düşüncesinin de dahil edildiği, zihin açıcı ve kışkırtıcı bir çalışma… Foucault, Kasım 1980’de, Dartmouth College’da *Hakikat ve Öznellik* ve *Hıristiyanlık ve İtiraf* başlıklı iki İngilizce konferans vermiştir. Bu konferanslarda, Antik Yunan ve Roma zamanındaki kendilik teknikleri, kendilik incelemesi ve vicdan yönetimi gibi konuları işlemiş, modern öznenin soykütüğünün ve bugün bile kişiliğimizi oluşturan kendilik meselesinin izinden gitmiştir.

Foucault, Dartmouth College’da verdiği bu konferansın bir benzerini Berkeley’de, Kaliforniya Üniversitesi’nde de vermiştir. Bunların bunun yanında, Foucault’nun önceden hiç yayımlanmamış iki mülakatı da bu çalışmaveyahil edilmiştir.

Modern felsefi tartışmalarda mühim yer teşkil eden bir kitap.

Hermenötiğin Kökeni PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu