Araştırma Kitapları

Hidroloji PDF indir

Hidroloji PDF indir, e-kitap sitemizde Hidroloji kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Mehmetçik Bayazıt tarafından kaleme alınan Hidroloji kitabı 224 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Hidroloji kitabını 9789755113647 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Hidroloji kitap özeti, Hidroloji pdf oku, Hidroloji yandex, Mehmetçik Bayazıt e-kitap pdf, Hidroloji PDF Drive, Hidroloji Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Hidroloji PDF Oku

Hidroloji Kısa Özet

Hızla gelişmekte olan bir bilim dalı olan Hidroloji için yeterli bir ders kitabı hazırlamanın kuvvetliğü bu konuya eğilmiş olan herkes tarafindan bilinmektedir. Bir yandan ölçme, verileri işleme, sistem analizi ve istatistik metotlarının hidrolojiye uygulanmasındaki son gelişmeleri öğrenciye aktarmaları gerekliliği, öte yandan kitabın hacmini ve çerçevesini bir ders kitabının sınırları içinde tutmanın zorunluluğu en uygun çözüme varmayı güçleştirmektedir. Türkçe`de bu amaçla yazılmış bir kitap bulunmadığı gibi başka dillerdeki kitaplar da, yazarın kanısına göre, inşaat mühendisliği eğitiminde kullanılabilecek uygun bir ders kitabı niteliğini taşımamaktadır.

Bu nedenle bu kitaplardan birini dilimize çevirmek yerine eldeki malzemeyi uygun biçimde süzgeçten geçirerek en mühim olanlarını seçmeye ve bunları basit bir şekilde izlenebilecek biçimde anlatmaya gayret edilmiştir.

Bu kitabın hazırlanmasında esas kaynak olan Hidroloji ders notlarının yeniden gözden geçirilmesi sırasında özellikle hidrograflar ve istatistik metotlar ile alakalı bölümler genişletilmiştir. Kitapta hidrolojik olaylara deterministik ve probabilistik açılardan bakış yolları içinde bir denge kurmaya çalışılmıştır. Böylelikle öğrenci ileride yüz yüze kalacağı bir hidroloji sorunune hangi yönlerden eğilebileceği ve bu farklı bakış açılarının fayda ve sakındığı ile ilgili bir fikir edinebilecektir.
-M. Bayazıt-

Hidroloji PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu