Eğitim Kitapları

Hikayelerle Arapça PDF indir

Hikayelerle Arapça PDF indir, e-kitap sitemizde Hikayelerle Arapça kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Hassan Abdulkader Said Youssef tarafından kaleme alınan Hikayelerle Arapça kitabı 1 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Hikayelerle Arapça kitabını 9786054535743 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Hikayelerle Arapça kitap özeti, Hikayelerle Arapça pdf oku, Hikayelerle Arapça yandex, Hassan Abdulkader Said Youssef e-kitap pdf, Hikayelerle Arapça PDF Drive, Hikayelerle Arapça Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Hikayelerle Arapça PDF Oku

Hikayelerle Arapça Kısa Özet

Kitap; Doğu ve Batı edebiyatlarından seçilmiş on hikâyeden oluşuyor… İnsanların yüzsenelerdır zevkle okuduğu, anlattığı hikâyeler…

Seçilen hikâyelerin Arapça öğrenenlerin yararlanabilmesi için dil ve üslup yönünden rahatça anlaşılabilecek biçimde yazıya döküldüğı eserde her hikâyenin ardından eklenen hikâyeye özel alıştırmalar ile okuduğunu anlama ve yazma becerileri geliştirilmektedir.

Hikâyelerde geçen bilinmeyen sözcüklerin anlamları dipnotlarda Arapça açıklanarak öğrencilerin Arapça – Arapça sözlük kullanımına alışması hedeflenmiş, boşluk doldurma, sözcüklerin çok fazla birlikte kullanıldığı eşini (eşdizim) bulma, cümle kurma, gramer detaylarını ölçme, kısa kompozisyon yazma gibi birden fazla alıştırmayla kitap zengin bir öğretim kitabına dönüşmüştür.

Bunun yanı sıra, kitabın alakayla karşılanan ilk baskısının ardından bu yeni baskıda içindeki metin ve alıştırmaların yeniden gözden geçirildiğini ve düzenlendiğini de söylemekte yarar var.

Kitapta bulunan hikayeler:

Tüccar ile Cin, Güzel ile Çirkin, Ali Baba ve Kırk Haramiler, Sindrella, Denizci Abdullah, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Alaaddin` in Sihirli Lambası, Avcı ile Cin, Tanburî’nin Ayakkabıları ve Denizci Simbat.

Haydi macera başlasın!

Hikayelerle Arapça PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu