PDF İndir

Hititler Devrinde Anadolu, Ahmet Ünal (2 Cilt) PDF İndir Güncel

Hititler Devrinde Anadolu, Ahmet Ünal (2 Cilt) PDF İndir Güncel, PDF kitap sitemizde Hititler Devrinde Anadolu, Ahmet Ünal (2 Cilt) PDF İndir ile alakalı indirme bağlantıyı paylaştık. Hititler Devrinde Anadolu, Ahmet Ünal (2 Cilt) PDF İndir ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Hititler Devrinde Anadolu, Ahmet Ünal (2 Cilt) PDF İndir

Ahmet Ünal, Hititler Devrinde Anadolu, 2 Cilt, pdf, indir, oku, e kitap, 1943 doğumlu yazar Ünal, kariyeri boyunca bir çok Türk, Alman ve ABD üniversitelerinde öğretim kullanıcı hesabı görevlerinde bulunmuştur. Hititler ile alakalı çok sayıda eser kaleme alan Ahmet Ünal bunun bunun yanında Eski Anadolu tarihi kültürleri, arkeolojisi, dilleri üzerinde de eserler vermiştir.

“Anadolu’ da gerçek anlamda tarihin, her yerde olduğu gibi yazının uygar insan toplumu yaşamının ayrılmaz bir parçası haline gelmesiyle başladığına bir çok kez değindik. Ama yazı Anadolu’ya ne yazık ki bi hayli geç, Sümerlerce icadından 1400 sene sonra M.Ö. 1 850’lerde gelir. Getirenler de kullananlar da Anadolu kavimleri değil, yabancılar, yani Eski Asurlu tüccarlardı. Lakin, çoğunluğu ticaret içerikli bu tabletlerde Kizzuwatna ile alakalı hiçbir bilgi yoktur. Bu devirle alakalı olarak elimizde Hitit başkenti Boğazköy-Hattuşa’da Hititçe çevirisi ele geçen bir efsane mevcuttur.”

Hititler Devrinde Anadolu Cilt 1 PDF İndir

Hititler Devrinde Anadolu Cilt 2 PDF İndir

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu