Araştırma Kitapları

Hitler-Demokrasiden Diktatörlüğe PDF indir

Hitler-Demokrasiden Diktatörlüğe PDF indir, e-kitap sitemizde Hitler-Demokrasiden Diktatörlüğe kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Şükrü Ülker tarafından kaleme alınan Hitler-Demokrasiden Diktatörlüğe kitabının çevirmenliğini Sia yapmıştır. Yayıncılığını Sia yaptığı Hitler-Demokrasiden Diktatörlüğe kitap özeti, Hitler-Demokrasiden Diktatörlüğe pdf oku, Hitler-Demokrasiden Diktatörlüğe yandex, Şükrü Ülker e-kitap pdf, Hitler-Demokrasiden Diktatörlüğe PDF Drive, Hitler-Demokrasiden Diktatörlüğe Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Hitler-Demokrasiden Diktatörlüğe PDF Oku

Hitler-Demokrasiden Diktatörlüğe Kitap Açıklaması

“Öğle yemeğinden sonra yeni evli çift sığınağın koridoruna çıktı. Hitler’in üzerinde siyah pantolon, yeşilimsi mavi asker ceketi, beyaz gömlek vardı ve kravat takmıştı. Eva Braun siyah bir elbise giymişti. Herkese son kez veda ettiler. Odalarına çekildiler. Herkes koridorda bekliyordu. Bir silah sesi duyulur gibi oldu. Saat 15.15’te odanın kapısını açtılar. Eva Braun’un dudakları yuttuğu siyanür hapından büzülmüş, Hitler’in şakağından akan kan donmuştu. Cesetleri asker battaniyesine sarıp üst bahçeye çıkardılar… Benzin döküldü. Kibriti kim çaktı bilinmemekte. Olanları seyreden sarhoş bir SS askeri dostlarına seslendi. ‘Gelip bakmak ister misiniz? Şef yanıyor!’”
Paul Joseph Goebbels, Hitler’in propaganda ve aydınlanma bakanıydı. Yanından hiç ayrılmadı. Yaşamları bir gün arayla benzer biçimde sonlandı.
Hermann Wilhelm Göring, Hitler onu kendisinden sonraki “Führer” olarak atamıştı. Nürnberg Mahkemeleri’nde yargılandı. Asılarak idama mahkûm edildi. Saklamayı başardığı siyanür hapını infazından saatler önce yutunca 15 Ekim 1946 tarihinde yaşamı bitti.
Johann Dietrich Eckart, Hitler’in özel konuşmalarında, duygu ve düşünceleri uyumlu tek arkadaşım, yol göstericim diye söz ettiği gazeteci, şair, oyun yazarı. Alkol ve morfin bağımlılığı sebebiyle geçirdiği kalp krizi neticesinde öldü.
Heinrich Luitpold Himmler, Yahudi, Çingene ve Nazi zıtlarının toplatıldığı, öldürüldüğü kampların kurucularından, soykırımın baş sorumlularından biriydi. 23 Mayıs 1945’te Ruslar tarafından göz altında tutulduğu sırada yanında taşıdığı siyanür hapını içerek intihar etti.
Alfred Rosenberg, Fritz Sauckel, Wilhelm Frick, Ernst Kaltenbrunner, Joachim von Ribbentrop, Martin Ludwig Bormann ve daha birden fazla isim… Hitler’in işlediği suçların ortaklarıydılar. Sonları birbirine benzedi.
Bu kitap bir Hitler biyografisi değildir.
İnsanlığa tarifsiz acılar yaşatan bir diktatörü ve yakın çevresini tanıtan, iktidarı ele geçirmelerinden iktidarlarının son günlerine kadar yaşanan pek bilinmeyen hadiselerin anlatımıdır.

 

 

Hitler-Demokrasiden Diktatörlüğe PdF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu