Felsefe Kitapları

Hobbes Üzerine PDF indir

Hobbes Üzerine PDF indir, e-kitap sitemizde Hobbes Üzerine kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Emile Durkheim tarafından kaleme alınan Hobbes Üzerine kitabı 59 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Hobbes Üzerine kitabını 9786051066592 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Hobbes Üzerine kitap özeti, Hobbes Üzerine pdf oku, Hobbes Üzerine yandex, Emile Durkheim e-kitap pdf, Hobbes Üzerine PDF Drive, Hobbes Üzerine Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Hobbes Üzerine PDF Oku

Hobbes Üzerine Kısa Özet

Elinizdeki kitap Marcel Mauss`un, Durkheim`ın 1894-1895 senelerı içinde Bordeaux`da verdiği derste tuttuğu notlar esas alınarak düzenlenmiştir. Mauss bunun yanı sıra yeğeni olduğu Durkheim`la birlikte Année sociologique dergisinde de çalışmıştır.

Bu notlar Durkheim`ın gerek felsefeyle olan bağına gerekse bir düşünürü, bir kuramı yahut bir ekolü öğretme şekline dair varsayımlarda bulunmamıza imkân tanıyor.

Durkheim`ın, ortaçağın felsefi yapısını kesintiye uğratan ve insan topluluğunun ve şeylerin üzerinde, metafizikten arınmış, tamamıyla materyalist bir noktayı benimsemesi sebebiyle Hobbes`u sosyolojinin habercisi olarak niteleyen o sesini duyabilinmekte. Sağlığında yayımlanmamış bu notlar Durkheim`ın 1890`ların başında nelerle uğraştığını da gün yüzüne çıkarıyor.

Hobbes`un ahlak ve siyaset felsefesinin bir sentezi ortaya koyarken Durkheim bunun yanı sıra “özgür irade”nin oynadığı role de tasvir ederek anlaşma kavramını sorgular.

Hobbes Üzerine PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu