Tarih Kitapları

Horasan Kürtleri PDF indir

Horasan Kürtleri PDF indir, e-kitap sitemizde Horasan Kürtleri kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Selim Temo tarafından kaleme alınan Horasan Kürtleri kitabı 718 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Horasan Kürtleri kitabını 9786051718668 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Horasan Kürtleri kitap özeti, Horasan Kürtleri pdf oku, Horasan Kürtleri yandex, Selim Temo e-kitap pdf, Horasan Kürtleri PDF Drive, Horasan Kürtleri Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Horasan Kürtleri PDF Oku

Horasan Kürtleri Kısa Özet

Horasan Kürtleri Almanca, Arapça, Farsça, Fransızca, İngilizce, İspanyolca, Kürtçe (Kurmanci, Sorani, Zazaki), Rusça ve Türkçe kaynakları bir araya getiriyor. Arami, Kiril ve Latin harfleriyle yazılmış metinleri buluşturuyor. Sayfaları yüzsenelerdır açılmamış elyazmalarını, dili ve sözcükleri yasaklanmış şairlerin karaşın şiir defterlerini, birer gölge gibi yaşayan bilgelerin sözcüklerini, ışıklı giysileriyle İran’ın yas rengini bahara çeviren kadınların sesini derliyor.

Horasan’da yaşayan Kürtler oraya neden gittiler? Kimler bu göçe katıldı? Neden geri döndüler? Neden dönemeyenler oldu? Bu göçün anıları nereye kadar gerçek, nereye kadar efsane? Ana kıtadan bu kadar uzak olmaya ve çeşitli kültür ve dillerin baskısına karşın dillerini nasıl koruyabildiler? Toplumsal psikoloji gibi yazılı ve sözlü edebiyatın da temel teması olan *gurbet*in nedeni nedir?

Selim Temo’dan okunaklı bir şerh, büyülü bir yolculuk.

Horasan Kürtleri PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu