Dini Kitaplar

Hz. Muhammed Fakir miydi? PDF indir

Hz. Muhammed Fakir miydi? PDF indir, e-kitap sitemizde Hz. Muhammed Fakir miydi? kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Mustafa Özkan tarafından kaleme alınan Hz. Muhammed Fakir miydi? kitabı 188 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Hz. Muhammed Fakir miydi? kitabını 9786059823067 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Hz. Muhammed Fakir miydi? kitap özeti, Hz. Muhammed Fakir miydi? pdf oku, Hz. Muhammed Fakir miydi? yandex, Mustafa Özkan e-kitap pdf, Hz. Muhammed Fakir miydi? PDF Drive, Hz. Muhammed Fakir miydi? Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Hz. Muhammed Fakir miydi? PDF Oku

Hz. Muhammed Fakir miydi? Kısa Özet

Hz. Peygamberi yetim doğması, babasından kalan mirasın miktarı, sütanneleri tarafından kabul edilmemesi ve çobanlık yapması gibi durum ve gelişmeler üzerinden yoksul olarak nitelendirmek, yöntem ve tarihi bilgi yönünden doğru değildir. Resulullah Mekke’de kıtlık ve boykot senelerı gibi sınırlı zamanlarda yoksullik yaşamışsa da yaptığı ülkeler arası ticaret ve Hz. Hatice ile evliliği neticesinde zengin olmuştur. Kur’ân da bunu teyit eder: *Seni yoksulken zengin yapmadık mı?*

Hicretin ilk senelerında Hz. Peygamber yoksullik yaşamıştır. Lakin Peygamberimiz beslediği hayvanlar, gelen armağanler ve ganimetler, özellikle de yaptığı ticaret aracılığıyla zenginleşmiştir. Çok çocuklu kalabalık bir aileyi geçindirmesi, çok sayıda yetim ve yoksulin bakımını üstlenmesi, köle azat etmesi, Ashab-ı Suffe’nin giderlerinin bir kısmını karşılaması, heyet ağırlaması ve en yakın dostlarının çok zengin olması, onun zenginliğinin göstergeleridir. Hz. Peygamberin varlıklı olmakla birlikte alçakgönüllü ve sade bir hayat yaşaması, yanlış bir yöntem ve bilgi eksikliği neticesinde onun yoksulliğine yorumlanmıştır.

Hz. Muhammed Fakir miydi? PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu