PDF

İbrahim Abdülkadir Meriçboyu – Mutlu Olmak Varken PDF Oku indir

İbrahim Abdülkadir Meriçboyu – Mutlu Olmak Varken PDF Oku indir, e-kitap sitemizde İbrahim Abdülkadir Meriçboyu – Mutlu Olmak Varken kitabını araştırdık. Ayrıca İbrahim Abdülkadir Meriçboyu tarafından kaleme alınan İbrahim Abdülkadir Meriçboyu – Mutlu Olmak Varken kitap özetinin yanı sıra, İbrahim Abdülkadir Meriçboyu – Mutlu Olmak Varken pdf oku, İbrahim Abdülkadir Meriçboyu – Mutlu Olmak Varken yandex, İbrahim Abdülkadir Meriçboyu – Mutlu Olmak Varken e-kitap pdf, İbrahim Abdülkadir Meriçboyu – Mutlu Olmak Varken PDF Drive, İbrahim Abdülkadir Meriçboyu – Mutlu Olmak Varken Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

İbrahim Abdülkadir Meriçboyu – Mutlu Olmak Varken PDF indir Oku

Bu kitapta, önceden yayımlanmış olan üç kitabımdaki (Tebliğ, Hoş Geldin Halil İbrahim, Dört Pencere’deki) şiirler ile, şuana dek hiçbir yerde yayımlanmamış kırk beş şiir var. Yani hepsi yüz on üç şiir. Benim ilk gözağrım, ilk şiir kitabım Tebliğ’dir. Onun yüzünden başıma gelmedik kalmadı. Ama çok severim onu, belki bu yüzden fazla severim. Bana hem çok çektirdi hem çok şeyler öğretti diye. “Bana çok çektirdi,” demem, biraz enteresan kaçtı galiba. Çektiren o değildi bana aslında, bunda ne suçu vardı o zavallıcığın? Bu kitapta, önceden yayımlanmış olan üç kitabımdaki (Tebliğ, Hoş Geldin Halil İbrahim, Dört Pencere’deki) şiirler ile, şuana dek hiçbir yerde yayımlanmamış kırk beş şiir var. Yani hepsi yüz on üç şiir. Benim ilk gözağrım, ilk şiir kitabım Tebliğ’dir. Onun yüzünden başıma gelmedik kalmadı. Ama çok severim onu, belki bu yüzden fazla severim. Bana hem çok çektirdi hem çok şeyler öğretti diye. “Bana çok çektirdi,” demem, biraz enteresan kaçtı galiba. Çektiren o değildi bana aslında, bunda ne suçu vardı o zavallıcığın? Şimdi Marmara Sineması’nın ve Beyaz Saray’ın filan olduğu o sırada bir lokanta vardı, adını unuttum.

Ben fazlaluk Şehzadebaşı’nda ya işkembe çorbası veya tahin pekmezle doyururdum karnımı; Sirkeci’deyken de köfte ve piyazla veya gene işkembe çorbasıyla. Arada bir, bir kap sıcak et yemeği ve bir kap pilav çekerdi canım, o lokantaya girerdim. Ömrümde ben ilk kez orada gördüm on iki-on üç yaşında körpecik körpecik kız çocuklarının gizli orospuluk yaptığını. Yaşlı başlı kadınlar, ellerinden tutup getirirlerdi onları oraya. Şimdi bunu burada söylemenin sırası mı adeta? (Ne gülüyorsun orada pis pis ulan, ne gülüyorsun? Açlık nedir, bilmez misin sen?)

İbrahim Abdülkadir Meriçboyu – Mutlu Olmak Varken PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu