Hukuk Kitapları

İkale Sözleşmesi PDF indir

İkale Sözleşmesi PDF indir, e-kitap sitemizde İkale Sözleşmesi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Hasan Ali Özyörük tarafından kaleme alınan İkale Sözleşmesi kitabı 400 sayfadan oluşup, Ciltli kapak olarak yayınlanmıştır. İkale Sözleşmesi kitabını 9789750257902 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. İkale Sözleşmesi kitap özeti, İkale Sözleşmesi pdf oku, İkale Sözleşmesi yandex, Hasan Ali Özyörük e-kitap pdf, İkale Sözleşmesi PDF Drive, İkale Sözleşmesi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

İkale Sözleşmesi PDF Oku

İkale Sözleşmesi Kısa Özet

Bir dava açarken belki şerhlerden ve monografilerden `ne` sorusuna yanıt bulacaksınızdır ama `nasıl` sorusunu yanıtlayamazsınız. iş Davaları Dizisi tam da bu problemi çözmeyi planlıyor, size hem `ne` hem de `nasıl` sualinin yanıtını vermek istiyor. Dava sürecinde yalnızca bilgiyi verip bir kenara çekilmiyor, sürecin her aşamasında sizin yanınızda, adeta özel asistanınız gibi.

Dizi 7 kitaptan oluşuyor. Ama şuan için.

Dizinin bu kitabı; bir borçlar hukuku kurumu olan ikale anlaşmasinin iş hukuku yönünden incelenmesini içermektedir. Unutulmaya yüz tutmuş bu anlaşma tipi 2003 senesinde iş güvencesi sisteminin hukukumuzda düzenlenmesiyle adeta canlanmıştır, ikaleyle alakalı yasal bir düzenlemenin bulunmaması iş hukuku alanında konuya tereddütle yaklaşmayı gerektirmiştir. Zira iş ilişkisinin sona ermesi hususu her daim tartışılmıştır, iş hukuku ikale anlaşmasini dışlamamıştır. Lakin denetim kısmı yönünden farklı uygulamalar getirilmiştir. Borçlar hukuku denetimi iş hukuku kapsamı içinde bulunan ikale anlaşmaleri yönünden yetersiz kabul edilmiştir. Bunun neticesinde iş hukuku, yapısına uygun ölçütlerle ikale anlaşmalerini denetlemeye başlamıştır. Bu kitapta ikale kavramı iş hukuku çatısı altında, tüm yönleri ile incelenmeye çalışılmıştır.” (Tanıtım Yazısı)

Konu Başlıkları

İkale Kavramı, İkalenin Hukukî Dayanağı ve Benzer Hukukî İşlemlerden Ayrılması
İkale Sözleşmesinin Kurulması
İkalenin Hukukî Denetimi

İkale Sözleşmesi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu