PDF İndir

İki Hödüğün Seyahati, Hüseyin Rahmi Gürpınar – PDF indir Güncel

İki Hödüğün Seyahati, Hüseyin Rahmi Gürpınar – PDF indir Güncel, PDF kitap sitemizde İki Hödüğün Seyahati, Hüseyin Rahmi Gürpınar – PDF indir ile alakalı indirme bağlantıyı paylaştık. İki Hödüğün Seyahati, Hüseyin Rahmi Gürpınar – PDF indir ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

İki Hödüğün Seyahati, Hüseyin Rahmi Gürpınar – PDF indir

Hüseyin Rahmi Gürpınar, İki Hödüğün Seyahati, pdf, indir, e-kitap, oku, Gürpınar hikayelerinde, yaşadığı zamandaki toplumsal hadiseleri, naturalist bir yazar olarak mizahi bir dille anlatır. Kuvvetli bir gözlem gücü olan yazarın romanlarında kullandığı dil sade ve akıcıdır.

“Ben ne bilem? Bizi nezük şehir uşağı sanıy da, kuşlara yem verir gibi ufak tabaklara çimdik çimdik ekmek goyiy, dört dene fasulya goyiy, her adama bir ziytin goyiy … (Tellala) Arhadaş disenğe ki bu herif bize bir iki okka ekmek getüre … Hep bunları dişlerimizin kovuklarına goysan genem dolmaz. Acıhtıh… Biz teze şeherli değilik. Anadolu uşağıyık. Söyle, tencerelerde ne varsa getüre. Biz acuh… Bu tabahların içindeki şeyleri enfilc diye burnurnuza mı çekek nidek?”

İki Hödüğün Seyahati PDF

Dosya Boyutu 2 MB

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu