Müzik Kitapları

İki Keman İçin Türkü Demeti PDF indir

İki Keman İçin Türkü Demeti PDF indir, e-kitap sitemizde İki Keman İçin Türkü Demeti kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Yıldız Mutlu Yıldız tarafından kaleme alınan İki Keman İçin Türkü Demeti kitabı 24 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. İki Keman İçin Türkü Demeti kitabını 9786257507066 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. İki Keman İçin Türkü Demeti kitap özeti, İki Keman İçin Türkü Demeti pdf oku, İki Keman İçin Türkü Demeti yandex, Yıldız Mutlu Yıldız e-kitap pdf, İki Keman İçin Türkü Demeti PDF Drive, İki Keman İçin Türkü Demeti Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

İki Keman İçin Türkü Demeti PDF Oku

İki Keman İçin Türkü Demeti Kısa Özet

Bu kitapta ulusal halk müziğimizin eşsiz emsallarinden seçilen 10 türkünün iki keman için düzenlemesine yer verilmiştir. Kitap, keman eğitimi sürecinin başlangıç aşamasını tamamlamış öğrencilerin öğretmenleri ile birlikte seslendirebileceği bir oda müziği dağarcığı olarak dizayn edilmiştır. Bu bakımdan hem keman eğitiminde faydalanılabilecek bir kaynak hem de konser programlarında seslendirilebilecek yapıdadır. Kitapta*Mendilinde Kar Getir*, *Tersaneden Kalktı*, *Üç Kız Bir Ana*, *Eskişehir Zeybeği*, *Helliyden Dağlar Kamış*, *İzmir’in İçinde Al Yeşil Bayrak*, *Gitme Hamdi’m*, *Ekinler Ekilirken*, *Harmana Kuyu Kazdım*, *Evleri Kayalıkta* adlı türküler bulunmaktadır.

Eserlerin tamamı keman eğitimi sürecinde öğrencilerin müzikal ve teknik açıdan gelişimlerine katkı sağlayacak niteliktedir. Kitapta bulunan 1. keman partisi öğrencinin seslendirmesi için 1. pozisyonda kalarak çalınabilecek biçimde ve ana ezgiyi görülmektediran parti olarak ele alınmıştır. 2. keman partisi ise öğretmen tarafından çalınabilecek düzeyde ve eşlik niteliğindedir. Kitapta bulunan düzenlemelerin seslendirilişleri örnek olması yönünden kitapla birlikte sunulmuştur. Bu noktada öğrencilerin çalışma esnasında yararlanabilecekleri hem iki keman (kitabın en başında) hem de eşlik kayıtlarının olduğu kare kodlara (her eserin sayfa başında) yer verilmiştir. Bu kare kodları cep telefonunuz ile okutarak eserlerin ses kayıtlarına doğrudan ulaşabilirsiniz.

İki Keman İçin Türkü Demeti PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu