Edebiyat Kitapları

İkinci Hayat PDF indir

İkinci Hayat PDF indir, e-kitap sitemizde İkinci Hayat kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Nurdan Gürbilek tarafından kaleme alınan İkinci Hayat kitabı 208 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. İkinci Hayat kitabını 9786053161912 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. İkinci Hayat kitap özeti, İkinci Hayat pdf oku, İkinci Hayat yandex, Nurdan Gürbilek e-kitap pdf, İkinci Hayat PDF Drive, İkinci Hayat Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

İkinci Hayat PDF Oku

İkinci Hayat Kısa Özet

Her yazarın içinde az veya çok bir yer yaratma, bütün yerleri geride bırakıp yazıya yerleşme isteği mevcuttur. Bir yazınsal vatan: Bu taşlı toprağı ben yarattım, bu geniş bozkırı, bu yeşil tepeleri, bu zirveleri karla kaplı dağı ben yarattım. Dağda yanan ateş, ateşin başında toplanmış insanlar, bireylerin dinlediği hikâyeler benim eserim. Ama yalnızca bir yazı olanağından değil, bir yaşam olanağından da söz eden bir yazarın yazınsal yurda rahatça yerleşmesini beklemek safdillik olurdu.*

İkinci Hayat’ta *yer duygusu* üzerine düşünüyor Nurdan Gürbilek. Bir yandan *yer*e, *yurt*a, *ev*e edebiyatın, arada bir sinemanın açtığı kapılardan giriyor; kökenlere ve başlangıçlara, kaçanlara ve dönenlere, eve ve sırlarına yakında zamandan bakıyor. Diğer yandan anlatı, üslup ve dili bu ana eksen etrafında değerlendiriyor; *dilsel vatan* ve sınırları üzerine düşünüyor.

Bazı sorular eşliğinde: Kapısını bir başkasına sımsıkı kapatmış bir kompartmana, bir özel sığınağa, bir kişisel hücreye mi dönüşecek ev, yoksa o koruyucu hücreyi geniş bir ortaklık zemininde yeniden tanımlayabilecek miyiz? Etrafına kalın duvarlar çekmiş bir *coğrafya kaderdir*e mi sürükleniyoruz, yoksa daha kapsamlı bir yurt tanımına ulaşabilecek miyiz? 

Bugün evin yaşamımızın merkezine oturduğu bir dünya çapında bizi evin gerçek ve mecazi, olumlu ve olumsuz anlamları üzerine düşünmeye çağıran deneme ve fragmanlardan oluşuyor İkinci Hayat.

İkinci Hayat PdF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu