Ekonomi Kitapları

İktisadi Büyüme PDF indir

İktisadi Büyüme PDF indir, e-kitap sitemizde İktisadi Büyüme kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Sami Taban tarafından kaleme alınan İktisadi Büyüme kitabı 200 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. İktisadi Büyüme kitabını 9786053276265 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. İktisadi Büyüme kitap özeti, İktisadi Büyüme pdf oku, İktisadi Büyüme yandex, Sami Taban e-kitap pdf, İktisadi Büyüme PDF Drive, İktisadi Büyüme Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

İktisadi Büyüme PDF Oku

İktisadi Büyüme Kısa Özet

İktisadi büyüme, iktisat biliminde en ileri düzeyde teorik incelemelerin yürütüldüğü bir alan olarak karşımıza çıkmaktadır. İktisadi büyümenin neticesinde ülke vatandaşlarının daha fazla üretim ve daha fazla tüketim yaparak daha yüksek refah düzeyine ulaşabilmeleri olanaklı hâle gelmektedir.

Bu bağlamda, ülkelerin iktisadi büyümelerinin altında yatan etmenlerin neler olduğu ve bu etmenlerin büyüme ile olan ilişkileri, geçmişten günümüze çeşitli iktisatçılar tarafından geliştirilmiş olan büyüme modelleri tarafından açıklanmaya çalışılmaktadır. Bu çerçevede, tarihsel gelişim süreci dikkate alınarak temel büyüme modellerinin özlü bir biçimde öğrencilere ve ilgilenenlere sunulması, bu çalışmanın temel amacını oluşturmaktadır.

Kitap; iktisadi büyüme kavramı, geleneksel büyüme modelleri ve çağdaş büyüme modellerinin olduğu üç bölümden buluşmaktedir.

İktisadi Büyüme PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu