PDF İndir

İlahi Komedya 3 Cilt Takım PDF indir

İlahi Komedya 3 Cilt Takım PDF indir, e-kitap sitemizde İlahi Komedya 3 Cilt Takım kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Dante Alighieri tarafından kaleme alınan İlahi Komedya 3 Cilt Takım kitabı PDF Oku.

İlahi Komedya 3 Cilt Takım kitabı, 976 sayfadan oluşmuş olup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. İlahi Komedya 3 Cilt Takım kitabını 9789753296816 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. İlahi Komedya 3 Cilt Takım kitap özeti, İlahi Komedya 3 Cilt Takım pdf oku, İlahi Komedya 3 Cilt Takım yandex, Dante Alighieri e-kitap pdf, İlahi Komedya 3 Cilt Takım PDF Drive, İlahi Komedya 3 Cilt Takım Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

İlahi Komedya 3 Cilt Takım PDF Oku

Rekin Teksoy’un eksiksiz ve sansürsüz çevirisiyle

Dünya şiirinin başyapıtı İlahi Komedya, Dante’nin Cehennem’e, Âraf’a ve Cennet’e yaptığı düşsel bir geziyi destanlaşmaya vardırır. İlahi Komedya, 14.233’e ulaşan toplam dize sayısı ile, şiir tarihinin en uzun soluklu şiiridir. Dante’nin, 1300 senesinin 7 Nisan Perşembe gecesi başlayan gezisi bir hafta sürer, Dante’ye Cehennem ve Âraf yolculuğu boyunca Latin şair Vergilius klavuzluk eder. Âraf’ın tepesinde Vergilius yerini, Cennet’te Dante’ye klavuzluk edecek olan Beatrice’ye bırakır. Dante, Beatrice’yi ilk gördüğünde kendisi dokuz, Beatrice sekiz yaşındadır. Dante, ömrü boyunca Beatrice’ye bağlı kaldığı gibi, düşünce dünyasının da esin kaynağı olur Beatrice.

Vergilius’un Aeneis destanını örnek alan ve sıradışı bir aşka mitoloji, tarih ve kutsal metinlerle de desteklenen gerçeküstücü bir ortamda yakılan bir ağıt olarak da değerlendirilebilecek olan İlahi Komedya’nın tarih ve felsefeden dinbilime, gökbiliminden geometriye uzanan bir ansiklopedi niteliği taşıması da bir başka özelliğidir.

İlahi Komedya 3 Cilt Takım PDF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu