Siyaset Kitapları

İlk Bahar PDF indir

İlk Bahar PDF indir, e-kitap sitemizde İlk Bahar kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Wadah Khanfar tarafından kaleme alınan İlk Bahar kitabı 512 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. İlk Bahar kitabını 9786059114172 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. İlk Bahar kitap özeti, İlk Bahar pdf oku, İlk Bahar yandex, Wadah Khanfar e-kitap pdf, İlk Bahar PDF Drive, İlk Bahar Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

İlk Bahar PDF Oku

İlk Bahar Kısa Özet

Hz. Peygamber’in biyografisi tarihin erken dönemlerinden bu yana sayısız çalışmaya konu edilmiştir. Bu çalışmaların bir bölümünde onun hayat serencamı kronolojik olarak anlatılmış, kimilerinde ise belirli bir özelliğine odaklanılmıştır. Elinizdeki kitap, siyer yazımına farklı ve yeni bir tarz kazandırarak Hz. Peygamber’in yaşamının stratejik yönlerini tespite çalışmakta, bu sayede günümüz toplumları için bir anlayış tarzı ve algı haritası belirlemeyi hedeflemektedir.

Yazar kitapta Hz. Peygamber’in gönderilmesinin hemen öncesinde ve onun peygamberlik görevini yürüttüğü esnada dünyaya hâkim olan politik ve stratejik gerçekliğin bütüncül bir portresini çizmektedir. Lakin bu çabasında yalnızca İslami kaynakları referans edinmekle yetinmemiş, aksine Hz. Peygamber’in etkileşim içine girdiği ülkeler arası ve ekonomik gerçekliğe farklı perspektiflerden ışık tutacak Bizans, Himyer, İran ve Habeş kaynaklarını da kendine başucu kaynakları edinmiştir.

En son elinizdeki kitabın yazılmasındaki amacın Hz. Peygamber’in başarılarını sıralayarak o güzel maziyi yâd edip avunmak olmadığını söylemekte yarar var! Eserin telif edilmesine ilham veren yegâne gaye, bugünün gerçekliğinin muhatabı olan bizlere politik ve stratejik bir bilinç kazandıracak epistemolojik bir yöntemin ve bütüncül bir sistemin inşa edilmesi arzusudur.

İlk Bahar PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu