Tarih Kitapları

İmparatorluktan Ulus Devlete: Türk İnkılap Tarihi ve Türkiye Cumhuriyeti PDF indir

İmparatorluktan Ulus Devlete: Türk İnkılap Tarihi ve Türkiye Cumhuriyeti PDF indir, e-kitap sitemizde İmparatorluktan Ulus Devlete: Türk İnkılap Tarihi ve Türkiye Cumhuriyeti kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Cemil Öztürk tarafından kaleme alınan İmparatorluktan Ulus Devlete: Türk İnkılap Tarihi ve Türkiye Cumhuriyeti kitabı 424 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. İmparatorluktan Ulus Devlete: Türk İnkılap Tarihi ve Türkiye Cumhuriyeti kitabını 9786056802874 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. İmparatorluktan Ulus Devlete: Türk İnkılap Tarihi ve Türkiye Cumhuriyeti kitap özeti, İmparatorluktan Ulus Devlete: Türk İnkılap Tarihi ve Türkiye Cumhuriyeti pdf oku, İmparatorluktan Ulus Devlete: Türk İnkılap Tarihi ve Türkiye Cumhuriyeti yandex, Cemil Öztürk e-kitap pdf, İmparatorluktan Ulus Devlete: Türk İnkılap Tarihi ve Türkiye Cumhuriyeti PDF Drive, İmparatorluktan Ulus Devlete: Türk İnkılap Tarihi ve Türkiye Cumhuriyeti Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

İmparatorluktan Ulus Devlete: Türk İnkılap Tarihi ve Türkiye Cumhuriyeti PDF Oku

İmparatorluktan Ulus Devlete: Türk İnkılap Tarihi ve Türkiye Cumhuriyeti Kısa Özet

Osmanlı İmparatorluğu’nun yıkılışından Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna geçiş sürecinin anlatıldığı bu kitap hem tarih öğrencileri için bir elkitabı olma özelliği taşıyor, hem de genel okura hitap ediyor. Kitapta, Batı medeniyetinin yükselişi, Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihi temelleri, Kurtuluş Savaşı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu, Cumhuriyet’in ilk senelerındaki eğitim, sosyal ve kültürel yaşam, yeni Cumhuriyet’in hukuk sistemi, Türkiye ekonomisi, Türk dış politikası, ulusal güvenlik inceleniyor.

Prof. Dr. Cemil Öztürk’ün editörlüğünde kaleme alınan bu kitap, kıymetli akademisyenler Tülay Âlim Baran, Edip Başer, Süleyman Beyoğlu, Handan Diker, Vahdettin Engin, Cezmi Eraslan, İhsan Güneş ve Arzu M. Nurdoğan tarafından yazılan makalelerden oluşuyor.

İmparatorluktan Ulus Devlete: Türk İnkılap Tarihi ve Türkiye Cumhuriyeti PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu