Hukuk Kitapları

İnşaat Sözleşmelerinin Yönetiminde Modern Yaklaşımlar PDF indir

İnşaat Sözleşmelerinin Yönetiminde Modern Yaklaşımlar PDF indir, e-kitap sitemizde İnşaat Sözleşmelerinin Yönetiminde Modern Yaklaşımlar kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Latif Onur Uğur tarafından kaleme alınan İnşaat Sözleşmelerinin Yönetiminde Modern Yaklaşımlar kitabı 298 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. İnşaat Sözleşmelerinin Yönetiminde Modern Yaklaşımlar kitabını 9789759007836 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. İnşaat Sözleşmelerinin Yönetiminde Modern Yaklaşımlar kitap özeti, İnşaat Sözleşmelerinin Yönetiminde Modern Yaklaşımlar pdf oku, İnşaat Sözleşmelerinin Yönetiminde Modern Yaklaşımlar yandex, Latif Onur Uğur e-kitap pdf, İnşaat Sözleşmelerinin Yönetiminde Modern Yaklaşımlar PDF Drive, İnşaat Sözleşmelerinin Yönetiminde Modern Yaklaşımlar Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

İnşaat Sözleşmelerinin Yönetiminde Modern Yaklaşımlar PDF Oku

İnşaat Sözleşmelerinin Yönetiminde Modern Yaklaşımlar Kısa Özet

İnşaat endüstrisinin genel yapısı nasıldır? İnşaat anlaşmasi tipleri nelerdir? Hangi tip anlaşmanin sorumlulukları nasıldır? İnşaat anlaşmalerinin içerikleri nasıldır? Sözleşmede hangi tanımlar yer almalı, kapsamları nasıl olmalıdır? Yapım anlaşmaleri nasıl organize edilir? İnşaat projelerinde alt yüklenici taşeron kullanımı ve alt yüklenim anlaşmaleri nasıl yapılmalıdır? Yapım İşleri Genel Şartnamesi`nde işveren ile yüklenicinin risk ve sorumluluklarının maliyetlere etkileri nelerdir? İnşaat anlaşmalerinde nasıl değişiklik yapılır ve alakalı mevzuat düzenlemeleri nasıldır? İnşaat anlaşmalerinde hak istekleri ve anlaşmazlıkları çözümü nasıl düzenlenmiştir? İnşaat anlaşmaleri risklerinin ve bu risklerin etkilerinin değerlendirilmesinde kullanılan yöntemler nelerdir? İnşaat işlerinde sighemen hemen uygulamaları nasıl yapılır? FIDIC inşaat anlaşmalerinde anlaşmazlıklar nasıl çözülür? FIDICT Tasarım – Yapım ve Anahtar Teslimi Tip Sözleşmesi İdari Şartnamesi`nde süresel şartlar, anlaşma değişikliği uygulamaları ve teminatlar nasıl düzenlenmiştir? İnşaat anlaşmalerinde değişiklikler nasıl yönetilir? İnşaat şirketlerinin yurtiçi ve yurtdışı projelerde maliyet ve süre belirleme metotları nelerdir? Kamu ihali mevzuatı ve FIDIC normları bazında iş programları nasıl düzenlenmelidir? İnşaat projelerinin planlanmasında temeller nelerdir? Kamu tahhüt işlerinde ve FIDIC uygulamalarında süre uzatımları nasıl düzenlenmiştir, buna bağlı fiyat farkları nasıl alınabilir? Mevzuatımızda iş ortaklıkları nasıl düzenlenmiştir? Yapım anlaşmaleri nasıl oluşturulur ve yönetilir? Yapım işlerinde geçici kabuller, kesin kabuller, ödemeler nasıl yapılır? Kamu anlaşmalerinin idaresinde yapılan büyük yanlışlar nelerdir? Yapım İşleri Genel Şartnamesi`nde bakım ve düzeltme sorumlulukları nasıldır? Yapım anlaşmaleri nasıl bitirilir ve garanti yönetimi nasıl yapılır?

Bu kitapta yukarıda gösterilen sorulara kabul edilir ve uygulanabilir yanıtlar verilmeye çabalanmış, yalnız ulusal değil uluslar arası yapım projelerinin anlaşma düzenlemeleri ile ilgili da fikir verilmiş, uygulama emsallarine değinilerek geniş bir bakış açısı oluşturulmaya gayret edilmiştir. Yurdumuzda kamu yapım işlerinde esas alınan yapım işleri mevzuatı ve uluslar arası inşaat projelerinde yaygınlıkla kullanılan tip FIDIC anlaşmalerinin uygulamalarına, paralellik ve değişikliklarına değinilmesine özen gösterilmiştir. Gerek Yapım İşleri Genel Şartnamesi gerek FIDIC İnşaat İşleri Genel Şartnamesi (Kırmızı Kitap) esas alınarak hazırlanan sorumluluk ve risklerin taraflara dağılımına dair tablolar, hem genel bir özet oluşturmakta hem de farklı düzenlemeler içindeki ilişkilerin daha açık bir biçimde bilinmesina imkan vermektedir. Ekler içinde bulunan anlaşma analizleri de, bir anlaşma metni incelenirken dikkat edilecek hususlar ve izlenecek yöntemler hususunda mühim örnekler mahiyetindedir. Böyle bir çalışmaya girişilirken gerek lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine, gerekse profesyonel sektör uygulamacılarına faydalı olabilmek birincil amaç edinilmiştir.

İnşaat Sözleşmelerinin Yönetiminde Modern Yaklaşımlar PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu