Teknoloji Kitapları

İnsan Denen Hayvan PDF indir

İnsan Denen Hayvan PDF indir, e-kitap sitemizde İnsan Denen Hayvan kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Barbara Natterson-Horowitz tarafından kaleme alınan İnsan Denen Hayvan kitabı 368 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. İnsan Denen Hayvan kitabını 9786053162278 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. İnsan Denen Hayvan kitap özeti, İnsan Denen Hayvan pdf oku, İnsan Denen Hayvan yandex, Barbara Natterson-Horowitz e-kitap pdf, İnsan Denen Hayvan PDF Drive, İnsan Denen Hayvan Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

İnsan Denen Hayvan PDF Oku

İnsan Denen Hayvan Kısa Özet

Hayvanlarda meme kanseri görülür mü? Strese bağlı kalp krizi? Bayılma nöbetleri? Cinsel yolla bulaşan hastalıklar? Yeme bozuklukları? Hayvanlar aşırı veya tıkınırcasına yer mi? Kendilerini ölesiye aç bırakırlar mı? Peki ya ruhsal bozukluklar? Misal verilecek olursa obsesif-kompülsif bozukluk? Klinik depresyon? Madde bağımlılığı ve istismarı? Kaygı bozuklukları? Kendine zarar verme?

Kalp yetersizliği olan ufak tatlı bir maymunu ameliyat etmesinin ardından kendine sorduğu bu sorular, kardiyolog Barbara Natterson-Horowitz’in tıbba bakışını tamamen değiştiren heyecanlı bir yolculuğun başlangıcı olmuş. İnsanlardaki sağlık problemlerinin hayvanlarda da görülüp görülmediğini araştırmaya başladığında karşı karşıya geldiğı tablo, insan tıbbıyla hayvan tıbbı içindeki kopukluğun giderilip daha kapsayıcı bir yaklaşım benimsenmesi gerektiğine onu ikna etmiş.

İnsan Denen Hayvan’da Horowitz ile bilim yazarı Kathryn Bowers, insan sağlığıyla hayvan sağlığı içindeki çarpıcı paralelliklere dikkat çekerek tıpta insanmerkezciliğin aşılması çağrısında yer alıyorlar.

*Artık Homo sapiens’in sınırlarını aşıp hayvanların, evrimin ve çevrenin bilgeliğinin düşünce yapımızı güçlendirmesine izin vermeliyiz. Dünya üzerinde yaşamın ortak unsurlarıyla karşılaşmak ve onları kucaklamak yirmi birinci yüzyıl tıbbı için bir gerekliliktir. Belki böylece insan istisnacılığını istisnai bir insancıllığa dönüştürerek gezegenimizdeki bütün hastalara fayda sağlayabiliriz.*

İnsan Denen Hayvan PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu