Siyaset Kitapları

İnsan Haklarının Felsefi Temelleri PDF indir

İnsan Haklarının Felsefi Temelleri PDF indir, e-kitap sitemizde İnsan Haklarının Felsefi Temelleri kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. İoanna Kuçuradi tarafından kaleme alınan İnsan Haklarının Felsefi Temelleri kitabı 248 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. İnsan Haklarının Felsefi Temelleri kitabını 9789757748144 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. İnsan Haklarının Felsefi Temelleri kitap özeti, İnsan Haklarının Felsefi Temelleri pdf oku, İnsan Haklarının Felsefi Temelleri yandex, İoanna Kuçuradi e-kitap pdf, İnsan Haklarının Felsefi Temelleri PDF Drive, İnsan Haklarının Felsefi Temelleri Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

İnsan Haklarının Felsefi Temelleri PDF Oku

İnsan Haklarının Felsefi Temelleri Kısa Özet

“İnsan haklannın neyin istemi olduklarını, bunun yanı sıra da bu istemi kime yönelttiklerini biliyorsak, her an herkesçe herkes için neden muhafaza edilmesi gerektiğini de bilmiş oluruz.

Bunu biliyorsak, bunun yanı sıra başkalarını insan haklanm çiğnedikleri zaman suçlamağa, kendi çiğnemelerimizi ise örtbas etmeğe neden bunca hazır olmamamız gerektiğini de bilmiş oluruz.

Bunu biliyorsak, her birinin bu kendi başlarına amaç olan devredilmez haklarının, neden her toplumsal ve siyasal kararın temeli yapılmaları gerektiğini de bilmiş oluruz.

İnsan haklannın neyin istemi olduklarını biliyorsak, sıra sıra haklann içeriğini belirlemek için sağlam bir temel bulabiliriz.

İnsan haklannın neyi istediklerini biliyorsak, bu haklann muhafaza edilmesi için bireylerin ve devletlerin ödevlerini daha emin bir biçimde belirleyebiliriz; kaçamaklar için daha az yer açık bırakabiliriz.

İnsan haklarının, istediklerini neden istediklerini biliyorsak, eğitim programlarında, kitle iletişim araçlarında v.b. insan haklarına önemlerine uygun yeri -veya felsefeye, işlevine uygun düşen yeri-verebiliriz”.

İnsan Haklarının Felsefi Temelleri PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu