Hukuk Kitapları

İş İlişkisinde İşçinin Kişisel Verilerinin Korunması PDF indir

İş İlişkisinde İşçinin Kişisel Verilerinin Korunması PDF indir, e-kitap sitemizde İş İlişkisinde İşçinin Kişisel Verilerinin Korunması kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Merve Ezgi Hisli tarafından kaleme alınan İş İlişkisinde İşçinin Kişisel Verilerinin Korunması kitabı 169 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. İş İlişkisinde İşçinin Kişisel Verilerinin Korunması kitabını 9786257603324 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. İş İlişkisinde İşçinin Kişisel Verilerinin Korunması kitap özeti, İş İlişkisinde İşçinin Kişisel Verilerinin Korunması pdf oku, İş İlişkisinde İşçinin Kişisel Verilerinin Korunması yandex, Merve Ezgi Hisli e-kitap pdf, İş İlişkisinde İşçinin Kişisel Verilerinin Korunması PDF Drive, İş İlişkisinde İşçinin Kişisel Verilerinin Korunması Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

İş İlişkisinde İşçinin Kişisel Verilerinin Korunması PDF Oku

İş İlişkisinde İşçinin Kişisel Verilerinin Korunması Kısa Özet

Çalışmamız üç ana bölümden buluşmaktedir. İlk bölümde kişisel verilerin muhafaza edilmesinda ulusal ve ülkeler arası düzenlemeler anlatılmaktadır.

Kişisel verilerin tarihçesi, bağlayıcılık taşıyan ve bağlayıcılığı bulunmasa da yol gösterici niteliği olan ülkeler arası belgelerde ve ulusal mevzuatımızda gösterdiği gelişim aşamaları kronolojik sırayla aktarılmıştır. Çalışmamızın ikinci bölümü iş ilişkisinde kişisel verilere ve bu verilerin işveren tarafından işlenebilme şartlarına ayrılmış, verilerin işlenmesine hâkim olan genel ilkeler iş ilişkisi yönünden değerlendirilmiştir. Çalışmamızın üçüncü bölümünde ise, işverenin kişisel veri elde metotları hukuka uygunluk nedenleri çerçevesinde incelenmiş ve işçinin hukuka aykırı veri işleme faaliyetine karşı başvurabileceği hukuki yollar anlatılmıştır.

Uygulamada en fazla karşılaşılan veri işleme metotları geniş bir şekilde olarak anlatılmış, yargı kararları ve ülkeler arası belgeler ışığında her bir yöntem ayrı ayrı incelenmiştir.

İş İlişkisinde İşçinin Kişisel Verilerinin Korunması PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu