Edebiyat Kitapları

İs Serisi – 4 Kitap Takım PDF indir

İs Serisi – 4 Kitap Takım PDF indir, e-kitap sitemizde İs Serisi – 4 Kitap Takım kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Binnur Şafak Nigiz tarafından kaleme alınan İs Serisi – 4 Kitap Takım kitabı 2208 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. İs Serisi – 4 Kitap Takım kitabını 9786258099232 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. İs Serisi – 4 Kitap Takım kitap özeti, İs Serisi – 4 Kitap Takım pdf oku, İs Serisi – 4 Kitap Takım yandex, Binnur Şafak Nigiz e-kitap pdf, İs Serisi – 4 Kitap Takım PDF Drive, İs Serisi – 4 Kitap Takım Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

İs Serisi – 4 Kitap Takım PDF Oku

İs Serisi – 4 Kitap Takım Kısa Özet

TÜNEL – İS SERİSİ 1

İs Tanyel başarılı bir konservatuvar öğrencisidir. Sahnedeki başarısının devamlılığını sağlayabilmek uğruna adının önüne yerleştirilen bir çok kötü sıfatı umursamaz.

Henüz daha lise senelerındayken, adının karıştığı kötü söylentiler geçmişine ait bir canavar gibi onu bugününe kadar takip etse de dimdik durarak, aşk olarak gördüğü tiyatro için her türlü dedikodu ve iftiraya kulak tıkar.

İs`i diğerlerinden ayıran yaşadıkları, onun kendini kötü bir insan olarak kabul edip, kötü bir insan olarak yaşadığına ikna ettirir. Aslını söylemek gerekirse İs, annesi tarafından ilgiden yoksun büyümüş, babası tarafından çok ufak yaşlarda bir çocuk parkında terk edilmiş, yine ufak yaşlarda erkeklere olan güvenini kaybetmiş ruhu kanayan ufak bir kız çocuğudur.

Peki aslında çok ufak yaşlarda erkeklere olan güvenini kaybetmesinin asıl sebebi nedir?

Bir gün bir yabancının yaşamına yaptığı ani girişle, zaten ağır kan kaybetmiş yaşamında hiç beklenmedik değişiklikler oluşmaya başlar. Peki bu yabancı kimdir? Ve her şeyden mühimsi İs neden bu yabancıyı hiç sorgulamadan yaşamına kabul etmiştir?

Şeytan kanadımın içindeydı.

Şeytan kanadımın altındaydı.

Ben ağlıyordum.

Şeytan da benimle birlikte ağlıyordu.

İçimdeki bu yangına rağmen nasıl oluyordu da kemiklerim hâlâ küle dönmüyordu?

Yer yerinden oynuyordu, tüneller dağların kalbine çöküyordu, Otobüsün içinde evlerine gidenler de vardı, bir bilinmezliğe doğru yol alanlar da…

Hepsi aynı tünelin içinde ölüyordu.

NEHİR – İS SERİSİ 2

İs, oynadığı piyesteki kendini bir türlü göstermeyen Mantus kişiliğinin kim olduğunu merak etmektedir. Mantus’un yakında zamanda oyuna katılacağını öğrenen İs, Mantus’u beklerken yaşayacaklarından bihaberdir. Sırların ağır ağır açığa çıkmaya başlaması ve yeni bireylerin yaşamına ayak basmasıyla birlikte İs artık çok değişik bir insana dönüştüğünü fark eder. Korhan’ın ondan sakladığı  büyük bir şey mevcuttur, fakat bu nedir? Şüphenin, güven denizine dökülmesiyle suyun rengini  bulandırması üzerine, İs kendini bir çıkmazda bulacaktır.

Aşk ise tüm bu bulanıklığa rağmen onun için hâlâ en berrak olandır.

Serinin ikinci kitabında, düğümler çözülmeye, yalanların gölgesi silinmeye başlıyor.

Bu bana bıraktığı kaçıncı yara iziydi?

Buz gibi olmuş ellerime rağmen avuçlarımda şeytanın kanatlarından akan ateşi

taşıyormuşum gibi hissediyordum. Ateşin kavurduğu avuçlarımın ikisini de soğuğun bıçak gibi dikildiği demir parmaklıktan yapılma büyük kapıya bastırdım, kapıyı ittim, adeta göğsümün altındaki kalbi de boğazıma doğru itiyordum aynı yanan avuçlarımla.

Suyun kalp atışlarını duyuyordum. Suyun nefesini hissediyordum.

Suyun beni takip ettiğini biliyordum. Sağlam bastığım adımlarımın taşıdığı  o titreyen ruhumun elleri şimdi kalbimdeydi; kalbimin atışları ilk defa bu kadar sessizdi.

GÜNEBAKAN – İS SERİSİ 3

Her şeyin açıklığa kavuşmasıyla birlikte İs, duygusal olarak toparlanmanın yolunun uzaklaşmaktan geçtiğini düşünür. Artık yeni bir şehre, ciğerlerini yakacak yeni bir nefese ihtiyaç duymaktadır. Lakin bilmediği bir şey mevcuttur, nereye giderse gitsin, geçmiş geçmeyecektir ve onu bir hayalet gibi takip etmeye sürecektir. Korhan bir gölge gibi İs’i izleyip onu geri isterken, İs aşk ve gurur içindeki o çizgide arafta kalmıştır. Serinin üçüncü kitabında çözülen tüm düğümler bir kez daha bir araya geliyor ve aşk, yalanlar ile gerçeklerin sarmaşığına takılıp kördüğüm oluyor.

Sustuğum her kelime kurşun olup zihnimden kalbime yağarken aynadaki yansımama gülümsedim. Yalanları kusan bir adamın gerçekleri saklayan ufak kızı olarak bitirdiğim bir gecenin sabahına, yine o adamın kilitli kafesinden ayağına bağladığı bir yalanla anahtarı bile olmadan çıkan kekliği olarak uyanmıştım.

Onu seviyordum, onu sevdiğim için kalbimi affedemiyordum. Devam edecektim. Yel değirmenlerinin boş arazilerde dönmeye sürdüği gibi devam edecektim; başım dönecekti ama

devam edecektim. Devam edecektim. Bir çocuğun attığı ilk adımdan sonra düşüp yine de tekrar koltuğun kenarlarına tutunarak kalkıp adım atmaya sürdüği gibi devam edecektim; ayaklarım beni taşımayacak, dizlerimin üzerine düşecektim ama devam edecektim. O kadar devam edecektim ki, kimse benim kadar devam edemeyecekti.

İKİZALEV – İS SERİSİ 4

Birbirilerini geride bırakmak zorunda olduklarına inanan İs, Korhan ile aralarındaki bağın kopmasının imkânsız olduğunu fark ettiğinde bir şansları daha olabileceğine inanır. İs, yeniden deneyebilmeleri için bir şart koşmuştur, zamanı geldiğinde Korhan’a bir soru soracaktır ve alacağı yanıt, ikisinin kaderini belirleyecektir. Korhan, aşk ve geçmiş içindeki o saç teli kadar ince çizgide İs’i kaybetmemek için

savaşırken, ikisi de kapıda onları bekleyen daha büyük bir fırtına olduğundan bihaberdirler.

Serinin dördüncü kitabında düğümler alevlere dönüşüyor ve ruhların çıra gibi yanacağı büyük bir yangın başlıyor.

Ağlıyordum. Çünkü onsuz kalacaktım, artık bunu biliyordum. Onsuz kalmaktan korkuyordum, belki de bunun için ağlıyordum. Onu bu kadar çok sevdiğim için ağlıyordum.

Üzerimde bir tabut kapağı gibi duruyordu; adeta o benim mezarımdı, ölümümdü; ama o benim var oluşumdu.

Bakışlarının ağırlığını hissettiğim anda gözlerim aralandı. Karanlığın hüküm sürdüği odanın içinde parlayan bir çift lezâ yeşili göz ruhuma sızdığında, gözyaşlarım şiddetlendi.

Gözyaşlarımın şiddetlenmesi onu daha da büyük bir acının kollarına itmiş gibi beni tuttu. Kollarının içinde, o bir tabut kapağı gibi üzerime kapanmışken altında öylece uzandım ve yalnızca ağladım. Bana dokundu, tuttu, sarıldı, üzerime gök gibi gerildi  ve o da benimle birlikte ağladı.

İs Serisi – 4 Kitap Takım PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu