Felsefe Kitapları

İslam Ahlak Felsefesine Giriş PDF indir

İslam Ahlak Felsefesine Giriş PDF indir, e-kitap sitemizde İslam Ahlak Felsefesine Giriş kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Hasan Hüseyin Bircan tarafından kaleme alınan İslam Ahlak Felsefesine Giriş kitabı 175 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. İslam Ahlak Felsefesine Giriş kitabını 9786059706742 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. İslam Ahlak Felsefesine Giriş kitap özeti, İslam Ahlak Felsefesine Giriş pdf oku, İslam Ahlak Felsefesine Giriş yandex, Hasan Hüseyin Bircan e-kitap pdf, İslam Ahlak Felsefesine Giriş PDF Drive, İslam Ahlak Felsefesine Giriş Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

İslam Ahlak Felsefesine Giriş PDF Oku

İslam Ahlak Felsefesine Giriş Kısa Özet

Bu çalışma, İslam felsefesinin klasik dönemi olarak kabul gören 9-11. yüzsenelerda yaşamış İslâm filozoflarının ahlak hususundaki görüşlerini, ahlâk adına ele aldıkları temel problemleri merkeze alan; “problem merkezli” bir “giriş”tir.

Felsefede “ahlâk”, farklı zamanlarda başat problem olarak algılanmış; diğer problemlerle ahlâk ile alakalı olduğu kadar veya ona zemin hazırlamak için ilgilenilmiştir. Zaman zaman da görmezden gelinerek yok sayılmıştır; “bilimsele” uymaz görülerek felsefenin dışına itilmeye çalışılmıştır. Günümüzde de bazı felsefe çevreleri, konuya hiç rağbet etmemektedir. Bazı çevreler ise “uygulamalı etik” ve “meslek etiği” ile ilgilerini sınırlandırmışlardır. Oysa bilindiği gibi insan ve onun ahlâkının bilinmesi, ilk kez ona felsefi bakış üslubuyla eğilip mahiyetinin tespit edilmesini gerektirmektedir. Aksi halde “ne” üzerinden, hangi “temel”den, sorun önce görülecek ve sonra da tartışılıp çözümler sunulabilecektir ki. 

Acaba “müslüman filozoflar”ın (felâsife) nazarında ahlâkın yeri ve önemi nedir? Onlar ahlâka nasıl bakmaktadırlar? Hangi temelden hareket edip çözümler önermektedirler? “Ahlâksız” olur mu? Ya da daha doğrusu “insan” olunur mu?..

İslam Ahlak Felsefesine Giriş PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu