Ekonomi Kitapları

İslami Finans ve Yeni Finansal Sistem PDF indir

İslami Finans ve Yeni Finansal Sistem PDF indir, e-kitap sitemizde İslami Finans ve Yeni Finansal Sistem kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Tarıq Alrifai tarafından kaleme alınan İslami Finans ve Yeni Finansal Sistem kitabı 320 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. İslami Finans ve Yeni Finansal Sistem kitabını 9786058213210 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. İslami Finans ve Yeni Finansal Sistem kitap özeti, İslami Finans ve Yeni Finansal Sistem pdf oku, İslami Finans ve Yeni Finansal Sistem yandex, Tarıq Alrifai e-kitap pdf, İslami Finans ve Yeni Finansal Sistem PDF Drive, İslami Finans ve Yeni Finansal Sistem Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

İslami Finans ve Yeni Finansal Sistem PDF Oku

İslami Finans ve Yeni Finansal Sistem Kısa Özet

İslami finans, bir pazarlama numiçinden mı ibaret yoksa önümüzdeki zamanlarda finansal krizlerden dünyayı kurtaracak bir çözüm mü sunuyor?

Bu soruya yanıt bulabilmek için mevcut finansal sistemde düzenli olarak karşımıza çıkan krizlerin nedenlerini masaya yatırmak gerekiyor. Finansal krizlerin hemen hemen tamamı, faizle borç verme ve türev ürünler üzerine dayalı bir finansal sistemden dolayı ortaya çıkmaktadır. Mevcut yapı reel ekonominin onlarca katı sentetik finansal ürünü görülmektedirmaktadır. Bu ürünlerde önceden tahmin edilmesi imkansız bir sorun çıktığında da hem finansal sistem hem de reel ekonomi bir krizle karşılaşmaktadır. İslami finansta ise yatırımlar, mevcut finansal sistemin aksine reel ekonomiyi desteklemeksizin kendi başına büyüyemezler.

Bu kitap ilk kez finansal krizlerin bi hayli sade ve anlaşılır bir özetini sunduktan sonra İslami finans araçlarını ve felsefesini anlatıyor. Mudaraba, Murabaha, Musharaka, Ijara, Bay Al-Salam, Istisna, Sukuk, Tawarruk, Arboun gibi İslami finans araçlarının nasıl işlediğini açıklıyor.

İslami Finans ve Yeni Finansal Sistem PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu