Teknoloji Kitapları

İstatistiksel Araştırma Yöntemleri PDF indir

İstatistiksel Araştırma Yöntemleri PDF indir, e-kitap sitemizde İstatistiksel Araştırma Yöntemleri kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Prof. Dr. İlknur Esen Yıldırım tarafından kaleme alınan İstatistiksel Araştırma Yöntemleri kitabı 334 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. İstatistiksel Araştırma Yöntemleri kitabını 9789750244704 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. İstatistiksel Araştırma Yöntemleri kitap özeti, İstatistiksel Araştırma Yöntemleri pdf oku, İstatistiksel Araştırma Yöntemleri yandex, Prof. Dr. İlknur Esen Yıldırım e-kitap pdf, İstatistiksel Araştırma Yöntemleri PDF Drive, İstatistiksel Araştırma Yöntemleri Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

İstatistiksel Araştırma Yöntemleri PDF Oku

İstatistiksel Araştırma Yöntemleri Kısa Özet

Kitap, 20 yıl İktisadi ve İdari Bilimler, İktisat, İşletme, Fen-Edebiyat ve Mühendislik fakültelerinde lisans ve lisansüstü düzeyde “Araştırma Yöntemleri”, “İstatistiksel Karar Teknikleri”, “Örnekleme”, “Çok Değişkenli Analiz”, “Kalitatif Araştırmalar” vb. dersleri veren yazarın ders notlarından ve araştırma sektörüne ilişkin güncel bilgilerden buluşmaktedir. Yazar, verdiği ders ve eğitimlerde kendisine yöneltilen istekleri dikkate alarak kurguladığı bu eseri, “istatistiksel araştırma” ile ilgilenen tüm öğrencilere ve araştırmacılara hitap edecek biçimde kaleme almıştır. Kitapta,istatistik ile alakalı kavramların açık ve net tanımları verilerek, araştırma sürecinde önemle üstünde durulması gereken hususlar güncel örneklerle sıra sıra vurgulanmış, özet tablo ve grafiklerle açıklamıştır.

Eser, lisans ve lisansüstü düzeyde “İstatistiksel Araştırma Yöntemleri” dersinde kaynak kitap olmak üzere, iki kısım olarak hazırlanmıştır. İlk bölümde, A`dan Z`ye istatistiksel araştırma süreci ele alınmış, istatistiksel araştırmanın planlama, tasarım, örnekleme, veri toplama, ölçeklendirme, veri değerini ölçme, veri analizi, raporlama gibi mühim konuları geniş bir şekilde olarak anlatılmıştır. İkinci bölümde ise hem kalitatif hem de kantitatif tekniklerin kullanıldığı “İstanbul`da Su Tüketim Bilinci Araştırması” bir kamuoyu araştırması örneği olarak sunulmuştur.

İstatistiksel Araştırma Yöntemleri PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu