Felsefe Kitapları

İşte Böyle Buyurdu Zerdüşt PDF indir

İşte Böyle Buyurdu Zerdüşt PDF indir, e-kitap sitemizde İşte Böyle Buyurdu Zerdüşt kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Friedrich Wilhelm Nietzsche tarafından kaleme alınan İşte Böyle Buyurdu Zerdüşt kitabı 500 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. İşte Böyle Buyurdu Zerdüşt kitabını 9786054876143 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. İşte Böyle Buyurdu Zerdüşt kitap özeti, İşte Böyle Buyurdu Zerdüşt pdf oku, İşte Böyle Buyurdu Zerdüşt yandex, Friedrich Wilhelm Nietzsche e-kitap pdf, İşte Böyle Buyurdu Zerdüşt PDF Drive, İşte Böyle Buyurdu Zerdüşt Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

İşte Böyle Buyurdu Zerdüşt PDF Oku

İşte Böyle Buyurdu Zerdüşt Kısa Özet

Üç denemenin toplu olarak sunulduğu bu kitapta, yazar birbirine zıt ve tutarlı aforizmaları bir arada bizlere sunmuştur. Bu çalışmayı oluşturan denemelerin üçü de nihilizme, dine karşı yazılan yazılardan, ahlaki eleştirilerden, İyi*, *kötü*, *efendi*, *köle* gibi kavramların aralarındaki zıtlıkların can alıcı bir biçimde ortaya konulmalarından buluşmaktedir.

Kitap okunduğunda, yaşanan haksızlıkların, baskıların, antidemokratik tüm sistemlerin neye hizmet ettiğini, nasıl oluştuğunu ve içinde neleri barındırdığını en çarpıcı bir biçimde görmemizi sağlıyor.

Ey ufak insanlar, git gide de küçülmektesiniz! Ey rahatlarına düşkünler, dökülüyorsunuz, daha bir ufalanıyorsunuz. Ve yok olacaksınız.

Kalabalık bir sürünün üzerinden uzaklara bakan bir köpek gibi, bende o bireylerin üzerinden fazla uzaklara bakıyorum! Çünkü onlar ufak insanlardır, iyi olmaları, tenlerinin farklı olmaları bir şey değiştirmez, çünkü kafaları ve içindeki düşünceleri kısır!

Bugün Küçük İnsanlar, egemenliklerini kurmuş durumdalar. Ve en aşağılayıcı şeyleri öğütlerler; boyun eğmeyi, yaltaklanmayı, kurnazlığı, özentiyi, çalıp çırpmayı!

Yavşak olan, kitle-sürüsünün bir ferdi olan ve köleliğin kader olduğunu öğütleyenler. Şimdi insanlığın geleceğine yön vermek istiyorlar! Tiksinti verici bir şey bu!

Hizmetçiyim, hizmetçisin, hizmetçiyiz! –yöneticilerin ikiyüzlülükleri burada böyle yankılanır; -hele ki ilk efendi de yalnızca ilk hizmetçiyse; yazık!

İşte Böyle Buyurdu Zerdüşt PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu