Tarih Kitapları

İstihbarat Örgütleri PDF indir

İstihbarat Örgütleri PDF indir, e-kitap sitemizde İstihbarat Örgütleri kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Kenan Karataş tarafından kaleme alınan İstihbarat Örgütleri kitabı 416 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. İstihbarat Örgütleri kitabını 9786059840743 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. İstihbarat Örgütleri kitap özeti, İstihbarat Örgütleri pdf oku, İstihbarat Örgütleri yandex, Kenan Karataş e-kitap pdf, İstihbarat Örgütleri PDF Drive, İstihbarat Örgütleri Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

İstihbarat Örgütleri PDF Oku

İstihbarat Örgütleri Kısa Özet

Devletlerin sahip olduğu askeri ordunun personel sayısı, kara, hava ve deniz araçları, silah, mühimmat ve savunma elektroniği gibi ulusal güçler; milli politikaların uygulanmasında, milli hedeflerin elde edilmesinde veya olası bir savaşın zaferle sonuca varılmasında oldukça önem arz etmektedir. Lakin, bilişim teknolojilerinde yaşanan gelişmeler devlet işleyiş ve örgütlenmesinde revizyonu zorunlu kılarken, sahip olunan silah gücü; siyasi, diplomasi ve terörle karşılaşmada ve düşman ülkelerle yaşanan savaşlarda yetersiz kalmaya başlamış, rakip veya düşman ülkenin askeri, siyasi, coğrafi, ekonomik, demografik ve teknolojik gücü ile ilgili önceden bilgi toplamayı ve toplanan bilgiyi analiz edebilecek uzman personele sahip olmayı zorunlu hale getirmiştir.

Bir devletin varlığının idamesi, ülke bireylerinın barış ve güven içinde yaşayabilmesi, can ve mal güvenliklerinin sağlanabilmesi, fakat kendine yönelik iç ve dış tehdit unsurlarını önceden bilme, elde edilen bilgileri karar alıcılara ulaştırabilme ve istihbarata karşı koyabilme kabiliyetine sahip olmaktan geçtiği anlaşılmıştır.

İstihbarat ve istihbarat örgütleri ile ilgili araştırılan tüm sorulara yanıt bulabileceğiniz bu eserimizde istihbaratın doğuşuna, tarihsel gelişimine, önemine, çalışma metotlarıne ve dünyanın en iyileri olarak kabul gören ABD, İsrail, İngiltere, Rusya ve Almanya istihbarat örgütlerine ve Ortadoğu’nun mühim ülkeleri içinde bulunan İran ve Türk istihbarat örgütlerine, dünyaca ünlü casusların hayatlarına ve mühim operasyonlarına yer vermeye çalıştık.

İstihbarat Örgütleri PdF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu