Tarih Kitapları

İzmir İktisat Kongresi PDF indir

İzmir İktisat Kongresi PDF indir, e-kitap sitemizde İzmir İktisat Kongresi kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. A. Afetinan tarafından kaleme alınan İzmir İktisat Kongresi kitabı 104 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. İzmir İktisat Kongresi kitabını 9789751601032 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. İzmir İktisat Kongresi kitap özeti, İzmir İktisat Kongresi pdf oku, İzmir İktisat Kongresi yandex, A. Afetinan e-kitap pdf, İzmir İktisat Kongresi PDF Drive, İzmir İktisat Kongresi Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

İzmir İktisat Kongresi PDF Oku

İzmir İktisat Kongresi Kısa Özet

Bu Kongrenin önemi, o zamanki siyasal koşullar ortamında, ekonomik konulara ne suretle çözüm bulma gayretinin ele alındığıdır.

Bilhassa sulh antlaşmasının, diğer konular yayında, ekonomik meselelerden dolayı neticeye varılamadığı bir ortamda yeni Türkiye devleti için bu konunun her bakımdan nazari bilgilere dayanarak, uygulamaya konması zorunlu olmuştur.

Bu kongre çalışmaları, savaştan yeni çıkmış bir ülkede, tüketim devresinden çıkarak üretime ve sanayi kuruluşlarına yön verilmesi yönünden da ilgi çekicidir.

Lakin bu Kongrede alınan kararları o günkü ortamda değerlendirmek gerekmektedir. Yalnız şu çok mühim bir hakikattir ki, Cumhuriyet idaresini kurmağa yönelmiş bir toplumda, devletin ekonomik meselelerde kararlar alıp teşkilatın ona göre kurulması da esastır. Sonradan ekonomide devletçilik ilkesinin kabul edilmesi Türk yurdunun her çeşit doğal kaynaklarının sanayileşmeye doğru planlamaya gidişi en olumlu örneklerdir.

İzmir İktisat Kongresi PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu