PDF

Jacques Bergier – Gizli Parapsikoloji Savaşı PDF Oku indir

Jacques Bergier – Gizli Parapsikoloji Savaşı PDF Oku indir, e-kitap sitemizde Jacques Bergier – Gizli Parapsikoloji Savaşı kitabını araştırdık. Ayrıca Jacques Bergier tarafından kaleme alınan Jacques Bergier – Gizli Parapsikoloji Savaşı kitap özetinin yanı sıra, Jacques Bergier – Gizli Parapsikoloji Savaşı pdf oku, Jacques Bergier – Gizli Parapsikoloji Savaşı yandex, Jacques Bergier – Gizli Parapsikoloji Savaşı e-kitap pdf, Jacques Bergier – Gizli Parapsikoloji Savaşı PDF Drive, Jacques Bergier – Gizli Parapsikoloji Savaşı Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

Jacques Bergier – Gizli Parapsikoloji Savaşı PDF indir Oku

Jocques Bergier kimdir? “8 Ağustos 1912 Odessa – 23 Kasım 1978 Paris” Bergier, çalışmaları ile evrenin büyük sırlarına uzanan kapıyı aralamıştır. Fransa’da ST. Louis Lisesini bitirdikten sonra Sorbonnea, Paris Kimya Enstitüsüne sürdü. 1938’de Andre Helbronner ile birlikte simyacı Fulcanelli’ye laboratuvarında rastladılar. Burada, ağır hidrojen atmosferi “Polonyum” içinde bizmuth liflerini çatlatan doğal bir radyoaktifin sentezini ispatladı. 1940 Haziranında, Helbronner’in uçağı ile Paris’ten ayrıldı. Sonra Toulouse ve Lyon’da 1940 Kasımına kadar “Direnme Hareketine” katıldı, Helbronner’i Lyon’da tekrar gördü ve millî düzeyde direnme hareketini örgütledi. Marco Polo takma isimli kendi örgütünü kurdu. En ilgi çekici hadise, Bergier ve örgütünün sağladığı bilgiler aracılığıyla 17-18 Temmuz 1943 de geceleyin Pennemünde’nin bombalanmasıdır. Pennemünde Almanların füze araştırma ve imalât merkeziydi. İngilizlerin bomba uçakları, “Marco Polo” örgütü tarafından sağlanan bilgilerden sonra Pennemünde’ye saldırmışlardır. Bundan iki sene evvel, 1941 de Londra’yla ilk radyo bağlantısı yapılmıştı. 23 Kasım 1943 de Lyon’da tutuklandı ve Sarre bölgesindeki Neuel Bremmer toplama kampına götürüldü. Orada 3 hafta kaldıktan sonra Mauthausen’e sevkedildi. 2 Nisan 1944 te müttefikler tarafından serbest bırakıldı.

Pennemünde’de Almanların V3 füzeleri yapılacaktı ve çok olabileceken atomik bir silahtı bu. Bergier’in zamanında dikkat çekmesi “Ağır su” savaşının başlangıcı oldu. Fabrika imha edildi. Ber-gier, harika bir hafızaya sahipti. Öncelikle 10-12 dil bilirdi ve 200-250 sayfalık bir kitabı yarım-saat içinde okur, sentezini yapardı. Paralel bilimler, Kurgu – Bilim, müthişlük, kısaca okült olan insanı “Değişime uğratan” her hususta Bergier’i bulmak olabilecekdür. L. Pauwels ile birlikte yazdıkları “Matin des Magiciens” -Büyücülerin Sabahı’nda (Türkçe: Evrenin Gizli Sahipleri olarak yayınlandı) asıl fikirlerini ortaya koydu. Ünlü “Planet” dergisini paylaştı. Üç ay içinde tiraj 8 binden 100 bine çıktı. Dünyanın yetiştirdiği adeta geleceğin bir insanı olarak yaşayan Bergier’in hizmeti, bilinen herşeyin aslında bilinmeyen olduğunu göstermesidir Giderek kıymeti daha fazla anlaşılmaktadır. Sîzlere sunduğumuz “Gizli Parapsikoloji Savaşı” parapsikolojinin ne denli ülkeler arası bir sorun olduğunu ve geleceğinin ne kadar göz alıcı bulunacağını, gerçek ile gerçeğin arkasındaki hadiselerin önemini kesin çizgilerle ifade etmektedir, Bergier’in ölümünden 4 ay önce yayına giren bu eserini sunmakla, bu büyük bilim adamına olan borcumuzu ödemeye çalışıyoruz. 20 tane eser yazdı ve herbiri insan zihnini ve bilgisini yeni anlayış ve sentezlere götürdü. Evrenin büyük sırlarına götüren kapıyı aralayan Bergier’e dostları, Merihli Jacques diyorlardı. Çünkü konuşmaları, görüşleri ve bilgisi adeta dünya – dışı bir varlık gibiydi.

Ulaşılması ve bilinmesi zor oluyordu. Evreni çıplak gözle değil, dürbünle seyrediyor, bizlerden önce görüp anlıyordu. “FANTASTİK GERÇEKÇİLİK” akımının yaratıcısı, asıl Bergier’dir. Temas ettiği her konu (Büyücülerin Sabahı’nda ayrı bir araştırma* süper fiction olmuştur. Üstün İnsanın gelişini hazırlayanlardan birisi olan Bergier, en azından bireylerin zihninde, imajinasyonunda ve inançlarında “Evren Kuran” insanlardan biriydi…” ERGÜN ARIKDAL M. T. ve i. A. DERNEĞİ BAŞKANI GİRİŞ: “Parapsikolojik Araştırmaların Askerî Uygulaması olamaz mı!.”

Jacques Bergier – Gizli Parapsikoloji Savaşı PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu