Edebiyat Kitapları

Jane Eyre – Klasik Kadınlar PDF indir

Jane Eyre – Klasik Kadınlar PDF indir, e-kitap sitemizde Jane Eyre – Klasik Kadınlar kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Charlotte Bronte tarafından kaleme alınan Jane Eyre – Klasik Kadınlar kitabı 632 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Jane Eyre – Klasik Kadınlar kitabını 9789750748974 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Jane Eyre – Klasik Kadınlar kitap özeti, Jane Eyre – Klasik Kadınlar pdf oku, Jane Eyre – Klasik Kadınlar yandex, Charlotte Bronte e-kitap pdf, Jane Eyre – Klasik Kadınlar PDF Drive, Jane Eyre – Klasik Kadınlar Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Jane Eyre – Klasik Kadınlar PDF Oku

Jane Eyre – Klasik Kadınlar Kısa Özet

Küçük yaşta öksüz kalan Jane Eyre, kendisini hiçbir zaman sevmeyen fakat kocasının vasiyeti üzerine bakımını üstlenen yengesiyle zor bir yaşam sürmektedir. Katı kurallarla yönetilen bir yatılı okula gönderilince, bu kez yaşamın başka zorluklarıyla yüzleşmek zorunda kalır. Okulda geçirdiği on yılın ardından öğretmen olarak mezun olur. Edward Rochester’ın malikânesinde mürebbiye olarak iş bulur. Evin gizemli efendisi Rochester’a âşık olur; fakat onu hayal bile edemeyeceği zorluklar ve acılar beklemektedir.

19. yüzyıl İngiltere’sinde, her türlü tutuculuğun kol gezdiği Victoria zamanında geçen Jane Eyre, bir çoklarınca kadın hak ve özgürlüklerine sahip çıkan ilk romanlardan biri olarak kabul edilir. Yazarı Charlotte Brontë’nin yaşamından izler de taşıyan roman, zorlu bir yaşam süren yapayalnız bir genç kızın kuvvetli bir kadına dönüşmesinin öyküsüdür.

Jane Eyre, yalnızca kadının erkek egemen toplumdaki konumuna gözüpek yaklaşımıyla değil, şiirsel duygusallığı çağdaş bir gerçekçilikle harmanladığı anlatımıyla da öncü olmayı başarmış klasik bir başyapıttır.

Jane Eyre – Klasik Kadınlar PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu