Edebiyat Kitapları

Jane Eyre PDF indir

Jane Eyre PDF indir, e-kitap sitemizde Jane Eyre kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Charlotte Bronte tarafından kaleme alınan Jane Eyre kitabı 664 sayfadan oluşup, Ciltli kapak olarak yayınlanmıştır. Jane Eyre kitabını 9786057572745 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Jane Eyre kitap özeti, Jane Eyre pdf oku, Jane Eyre yandex, Charlotte Bronte e-kitap pdf, Jane Eyre PDF Drive, Jane Eyre Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Jane Eyre PDF Oku

Jane Eyre Kısa Özet

On yaşındayken öksüz kalan Jane Eyre, ona kötü davranan yengesi tarafından kimsesiz çocukların gittiği katı disiplinli bir yatılı okula gönderilir ve yaşadığı tüm zorluklara rağmen oradan öğretmen olarak mezun olur. Acımasızlıklara karşı mücadeleyle geçen senelerın ardından yaşamına çiçeği burnunda bir yön verme arzusuyla Edward Rochester’ın malikânesinde mürebbiye olarak çalışmaya başlayan Jane, sert mizaçlı ve gizemli Bay Rochester ile giderek büyüyen dostluğunun ardından ona âşık olduğunu fark eder. Lakin bu aşkın önünde büyük bir engel mevcuttur.

19. yüzyıl İngiltere’sinin tutucu Victoria zamanında geçen, klasik aşk romanlarının çok ötesinde yaratıcı düş gücünün sınırlarına bir örnek oluşturan, kadın hak ve özgürlüklerini savunan ilk roman olarak kabul gören bu eseri Ayşe Düzkan’ın özenli çevirisiyle paylaşmak istedik.

Jane Eyre PdF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu