Siyaset Kitapları

Jeopolitik Düşünce PDF indir

Jeopolitik Düşünce PDF indir, e-kitap sitemizde Jeopolitik Düşünce kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Güngör Şahin tarafından kaleme alınan Jeopolitik Düşünce kitabı 416 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Jeopolitik Düşünce kitabını 9786057800749 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Jeopolitik Düşünce kitap özeti, Jeopolitik Düşünce pdf oku, Jeopolitik Düşünce yandex, Güngör Şahin e-kitap pdf, Jeopolitik Düşünce PDF Drive, Jeopolitik Düşünce Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Jeopolitik Düşünce PDF Oku

Jeopolitik Düşünce Kısa Özet

Bir ülkenin jeopolitiğini tespit etmek veya politik bir sorunun analizini yapmak, özellikle jeopolitiğin ana alt verilerinin ne olduğunu bilmeyi; bu olabilecek değilse, bu hususta doğru varsayımlar ortaya koymayı zorunlu kılmaktadır. Özetle jeopolitik, statik durumlardan çok bu durumların nedenlerini, eğilimleri ve gelişmeleri, geleceği veya geleceğin ihtimallerini bulmaya çalışır. Geleceğin ihtimallerini görülmektedirabilmek ve bunlara karşı gerekli stratejiyi saptayabilmek için jeopolitiğin değişen ve değişmeyen unsurlarını incelemek gerekmektedir.

Milli Savunma Üniversitesinde görevli çok kıymetli bilim bireylerinın ortaya koyduğı bu eser ilk bölümlerinde; jeopolitik kuramları, jeopolitiğin diğer bilimlerle olan ilişkisini, kavramını ve boyutlarını konu alıyor. İlerleyen bölümlerde bölgesel olarak Amerika, Rusya, Avrupa ve İngiltere, Asya, bundan dolayı Çin’in jeopolitik durumları ve güç yansıttıkları alanlar geniş bir biçimde incelenmiş. En son Türkiye’nin jeopolitiği ve etrafındaki bölgelerle olan ilişkilerine geniş bir şekilde olarak yer veriliyor.

Jeopolitik Düşünce PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu