PDF

Joan Konner – Ateistin Kutsal Kitabı PDF Oku indir

Joan Konner – Ateistin Kutsal Kitabı PDF Oku indir, e-kitap sitemizde Joan Konner – Ateistin Kutsal Kitabı kitabını araştırdık. Ayrıca Joan Konner tarafından kaleme alınan Joan Konner – Ateistin Kutsal Kitabı kitap özetinin yanı sıra, Joan Konner – Ateistin Kutsal Kitabı pdf oku, Joan Konner – Ateistin Kutsal Kitabı yandex, Joan Konner – Ateistin Kutsal Kitabı e-kitap pdf, Joan Konner – Ateistin Kutsal Kitabı PDF Drive, Joan Konner – Ateistin Kutsal Kitabı Epub gibi indirme linklerini de bulacaksınızdır.

Joan Konner – Ateistin Kutsal Kitabı PDF indir Oku

Bu gezegendeki rolümüz belki de Tanrı’ya tapmak değil, onu yaratmaktır. ARTHUR C. CLARKE Epikuros’un kadim soruları halen yanıt bulmadı. Tanrı, kötülüğü önlemek istiyor ama bunu beceremiyorsa, o zaman aciz mi? Becerebiliyor ama istemiyorsa, o zaman kindar mı? Hem becerebiliyor hem de istiyorsa, peki bu kötülük nereden geliyor? DAVID HUME İnsanlık bütün bu zaman boyunca Yaratılış’ın kendisi için olduğuna inanacak kadar kibirliydi, oysa gerçekte Yaratılış onların varlığını öngörmüyor. CAMILLE FLAMMARION Korku, tanrıların bu dünya çapındaki yaratım gücüydü. PETRONİUS Buradayız çünkü sıradışı bir balık topluluğu, karada yaşayan hayvanların ayaklarına dönüşecek özel bir yüzgeç anatomisine sahipti; çünkü Dünya, buzul çağı boyunca asla tamamen donmadı; çünkü Afrika’da bundan bir milyon yıl önce yaşanan ufak ve narin bir tür, şimdiye kadar ne yapıp edip canlı kalmayı başardı. Daha “yüce” bir yanıt için yanıp tutuşuyor olabiliriz, ama ne yazık ki yok. STEPHEN JAY GOULD Kendi adıma konuşursam, insanlığın mı Tanrı’yı, yoksa Tanrı’nın mı insanlığı yarattığına kafa yormayı bırakalı çok uzun zaman oldu. FYODOR DOSTOYEVSKİ Jeoloji fosillerin farklı çağlara ait olduğunu gösteriyor. Paleontoloji zaman içindeki değişiklikleri temsil eden bir fosil sırası, bir tür fosil listesi sunuyor. Taksonomi türler içindeki biyolojik ilişkileri gözler önüne çıkarıyor. Evrim, işte hepsini bir araya getiren açıklamadır. Yaratılışçılıksa, gözlerini sıkıca kapatıp insanlara “Hayır getirmemiştir!” ağıdını yaktırmaktır. ANONİM Tanrı’nın var olduğuna, bedeninizi yaratan bir Tanrı’nın varlığına inanıyorsanız ve bu bedenle de pis olan her şeyi yapabileceğinizi kafanızı yoruyorsanız, o zaman hata üreticiye aittir. LENNY BRUCE Bir tenyanın bakış yönünden yaklaşırsak, insanlık Tanrı tarafından tenyaların iştahını doyurmak için yaratılmıştır.

EDWARD ABBEY Tanrı düşüncesi, insanlığın affedemeyeceğim yegâne hatasıdır. MARQUIS DE SADE İnsanlık, tanrıları kendi yansımasından yaratırken yalnızca suretini değil, kendi yaşam tarzını da göz önünde tutar. ARİSTOTELES Dünyayı yaratan hamiyetli bir tanrı var olsaydı ve hem Evren’de hem de ölümden sonraki hayatta ahlaki bir düzen yaşansaydı, kendimize bunun çok iyi bir şey olduğunu söyleyebilirdik; oysa tam da bunları dilemeye mecbur bırakılmamız bi hayli can acıtıcı bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor. SIGMUND FREUD Yıkıcı güçler bir çok bitkiyi yok eder, ama bitkiler yine de yeşermeye devam eder. Piramitler bir papatyanın dayanıklılığına asla ulaşamaz. Bülbüller Buddha’nın veya İsa’nın kelimelerinden önce de ötüyorlardı, onların kelimelerinin unutulmaya yüz tutmasından nice sonra da ötmeye devam edecekler. Çünkü bu, ne vaazdir, ne öğreti, ne emir ne de baskı. Bu yalnızca şarkıdır. Ve ilk etapta Kelime yoktu, cıvıltılar vardı. D.H. LAWRENCE Başlangıçta Kelime vardı, bitişteyse yalnızca Klişe. STANISLAW JERZY LEC

Joan Konner – Ateistin Kutsal Kitabı PDF indir Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu