Edebiyat Kitapları

Justine: Erdemin Felaketleri PDF indir

Justine: Erdemin Felaketleri PDF indir, e-kitap sitemizde Justine: Erdemin Felaketleri kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Marquis de Sade tarafından kaleme alınan Justine: Erdemin Felaketleri kitabı 376 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Justine: Erdemin Felaketleri kitabını 9786258401974 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Justine: Erdemin Felaketleri kitap özeti, Justine: Erdemin Felaketleri pdf oku, Justine: Erdemin Felaketleri yandex, Marquis de Sade e-kitap pdf, Justine: Erdemin Felaketleri PDF Drive, Justine: Erdemin Felaketleri Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Justine: Erdemin Felaketleri PDF Oku

Justine: Erdemin Felaketleri Kısa Özet

“Yaşamış en özgür ruh.” –Guillaume Apollinaire

Sıradışı yaşamı ve sivri fikirleriyle ünlü Marquis de Sade’ın en mühim eserlerinden birisi olan Justine 1791’de yayımlandı. Yayımlandıktan sonra bizzat Napoléon Bonaparte tarafından eserin yazarının tutuklanması emri verildi ve Sade hapse girerken Justine de toplatılıp imha edildi. 

Bir “anti masal” olarak da okunabilecek Justine’de Sade on iki yaşındaki, bi hayli erdemli bir kız olan Justine’in çalışmak ve para kazanmak için düştüğü yollarda “ahlaklı” kalma savaşını anlatır. Karşılaştığı kötü insanlar ve talihsiz durumlara rağmen yaşamı boyunca doğruluktan ve iyilikten ayrılmayan Justine her seferinde daha çok acı çeker ve her türlü sapkınlığa maruz kalır.

Justine: Erdemin Felaketleri PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu