Siyaset Kitapları

Kader Yumurtaları PDF indir

Kader Yumurtaları PDF indir, e-kitap sitemizde Kader Yumurtaları kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Mihail Afansyeviç Bulgakov tarafından kaleme alınan Kader Yumurtaları kitabı 98 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Kader Yumurtaları kitabını 9786051416885 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Kader Yumurtaları kitap özeti, Kader Yumurtaları pdf oku, Kader Yumurtaları yandex, Mihail Afansyeviç Bulgakov e-kitap pdf, Kader Yumurtaları PDF Drive, Kader Yumurtaları Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Kader Yumurtaları PDF Oku

Kader Yumurtaları Kısa Özet

Mihail Bulgakov, Stalin rejimi altında yaşadı, sansüre ve baskıya birinci elden tanıklık etti, işgüzar sansürcülerin elinden kurtulmak için geliştirdiği dilsel manevralar aracılığıyla kendine özgü bir üslup yarattı. Yaşarken binbir zorlukla yayımlanabilen yapıtları, bugün çağdaş klasikler içinde yer alıyor.

Sovyet Devrimi`ni ve Stalin Rusya`sının paranoyak ortamını son derece zekice hicveden bu toplumsal bilimkurgu, sıradışı bir Rus bilimadamının, canlı organizmaların büyüme hızını artıran, bir “kızıl” ışın keşfetmesini ve bu deneyin bir felakete dönüşen kaçınılmaz sonuçlarını anlatıyor.

“Sovyet hükümetinin iflah olmaz düşmanı” Bulgakov`un sorusu basit: En önde, en ileride, en büyük ve en kuvvetli olmak için çekilen bunca acı, sıkıntı ve kuvvetliğe değer mi? Neden arzulandığı bugün dahi anlaşılmayan “büyüme”nin kime, ne hayrı var? Bilim nedir ve tüm bunlara ne kadar alet edilebilir? Atom bombası, Çernobil, nükleer santraller, hepsi birer kader yumurtası değil mi?

Kader Yumurtaları PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu