Psikoloji Kitapları

Kadın Cinselliği Üzerine PDF indir

Kadın Cinselliği Üzerine PDF indir, e-kitap sitemizde Kadın Cinselliği Üzerine kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Sigmund Freud tarafından kaleme alınan Kadın Cinselliği Üzerine kitabı 80 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Kadın Cinselliği Üzerine kitabını 9789753854603 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Kadın Cinselliği Üzerine kitap özeti, Kadın Cinselliği Üzerine pdf oku, Kadın Cinselliği Üzerine yandex, Sigmund Freud e-kitap pdf, Kadın Cinselliği Üzerine PDF Drive, Kadın Cinselliği Üzerine Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Kadın Cinselliği Üzerine PDF Oku

Psikanalizin kurucusu, yazar Sigmund Freud (6 Mayıs 1856 – 23 Eylül 1939), Kadın Cinselliği Üzerine kitabında insan psikolojisinin temelinde cinsellik olduğunu belirtiyor.

Kültürel ve toplumsal sorunlara ilişkin çözümlemelerinde cinselliğe çok mühim bir yer ayıran Avusturyalı nörolog ve psikiyatr Freud, meslektaşları Deutsch, Abraham, Fenichel ve Horney`in kadın cinselliği hususundaki görüşlerine de başvuruyor bu eserinde.

“Kadınsı gelişimde bir evreden diğerine, erkeklerdekiyle benzer hiçbir noktanın bulunmadığı bir geçişme süreci yaşanmaktadır” diyen Freud bu kitapta, Oedipus ve Electra kompleksi ile bilhassa kadınların cinselliği üzerine yaptığı analizlerine yer veriyor.

Kadın Cinselliği Üzerine PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu