Psikoloji Kitapları

Kadının Hiç Suçu Yok PDF indir

Kadının Hiç Suçu Yok PDF indir, e-kitap sitemizde Kadının Hiç Suçu Yok kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Jess Hill tarafından kaleme alınan Kadının Hiç Suçu Yok kitabı 508 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Kadının Hiç Suçu Yok kitabını 9786257344050 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Kadının Hiç Suçu Yok kitap özeti, Kadının Hiç Suçu Yok pdf oku, Kadının Hiç Suçu Yok yandex, Jess Hill e-kitap pdf, Kadının Hiç Suçu Yok PDF Drive, Kadının Hiç Suçu Yok Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Kadının Hiç Suçu Yok PDF Oku

Kadının Hiç Suçu Yok Kısa Özet

*Ortalık farkındalıktan geçilmiyor. Laf çok, icraat yok. İş kurdeleyle, renkle, etiketle bitmiyor. Bir düşün: Bu yıl kaç kadın ve çocuk yaşamının son anıyla yüzleşmek zorunda kaldı? O dehşeti düşün.*

Ev içi istismar, kadınların ve çocukların yaşamlarında büyük trajedilere ve travmalara yol açıyor fakat çoğu adalet sistemi bu hususta yaptıkları ve yapmadıklarıyla yetersiz kalıyor.
Bireysel olarak ise yanlış sorular ve yorumlarla sorun daha da çözülmez kılınıyor: *Kadın neden onu terk etmedi? Nasıl olur da ayrılmaz? Ben olsam kesin ayrılırdım!* Oysa sorulması gereken soru, erkeklerin bunu neden yaptığı… Erkekler neden ayrılmıyor? Partnerlerinden bu kadar nefret ediyormuş gibi görünen bu erkekler neden hem kalıp hem de partnerlerinin yaşamasına engel olmak için ellerinden geleni yapıyorlar? Her şeyden önce, partnerlerinin yaşamasına neden engel olmaya çalışıyorlar? Erkekler istismar ediyorlar çünkü güç ve kontrol istiyorlar demek yetmez. Bunu neden istiyorlar?

Stella Ödüllü çarpıcı eseri Kadının Hiç Suçu Yok: Görmezden Geldiğimiz Ev İçi Şiddetin Tehlikeleri ile Jess Hill, erkeklerin şiddet uygulamaya devam etme motivasyonlarını sorgularken, hem şiddetin iki yüzünü okuyucusuna gösteriyor hem de istismarzede ile istismarcının dünyasında neler olup bittiğini anlatıyor.

*Olga üç yaşındayken, bir gün anne babasının yatak odasına dalmış. O sırada annesine tecavüz etmeye çalışan babasını kolundan tutup uzaklaştırmaya çalışınca, babası Olga’ya tokat atmış ve ona babalarına saygısızlık eden ufak kızlara ne olduğunu öğreteceğini söylemiş. Hemen orada, annesinin gözleri önünde, halen üç yaşındaki Olga’ya tecavüz etmiş. Annesi, yarım ağızla ‘Yapma’ demiş ve sonra beyni durmuş.*

Şiddetin yalnızca tek bir türü yok. Psikolojik ve ekonomik şiddetin bunun yanında aile bireylerinin hayatlarıyla tehdit edilmek kadınların ve çocukların hayatlarını içinden çıkılması zor bir döngüye hapsedebiliyor. Peki şiddeti nasıl tanırız? Manipülatif bir erkek kadını nasıl kendine bağlar ve sonra yaşamını nasıl kabusa çevirir?
Jess Hill, dünya çapında artık bir salgın halini alan erkek şiddeti ve istismarzedelerle alakalı bildiklerimize meydan okuyor. Mağdurların partnerlerinin uyguladıkları şiddete mazeret bulmalarına ve istismarcılarına geri dönmelerine veya onlarla ilişkilerine devam etmelerine neden olan kültürel, psikolojik, ekonomik nedenleri bir bir sıralıyor.

*İstismarcının en iyi numarası, istismarı görünmez kılmaktır.*

Partneriniz, eşiniz telefonunuzun kablolarını kesebilir, özgüveninizin düşmesine neden olabilir veya intihar etmekle sizi tehdit edip duygularınızı sömürebilir. Statünüzün, dini inancınızın, mesleğinizin, eğitim düzeynizin ne olduğunun hiçbir önemi yok. Ev içi istismar herkesin başına gelebilir ve istismarcı tipleri diğerlerinden ayırt edecek pek bir ipucu bulunmayabilir ilk etapta. Üstelik fiziksel şiddet kadar hatta daha da tehlikeli olan psikolojik şiddet mağdurun yaşamında derin izler bırakabilir. 

Çağımızın en büyük dertlerinden birisi olan aile içi şiddete, istismarın bileşenlerine, erkeklerin kontrol kurma hususundaki ısrarlarına ve şiddeti körükleyen nedenlere ışık tutan Kadının Hiç Suçu Yok: Görmezden Geldiğimiz Ev İçi Şiddetin Tehlikeleri’ni elinizden bırakamayacaksınız.

Kadının Hiç Suçu Yok PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu