Roman Kitapları

Kafkas Masalları PDF indir

Kafkas Masalları PDF indir, e-kitap sitemizde Kafkas Masalları kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Adolf Dirr tarafından kaleme alınan Kafkas Masalları kitabı 111 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Kafkas Masalları kitabını 9789755339016 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Kafkas Masalları kitap özeti, Kafkas Masalları pdf oku, Kafkas Masalları yandex, Adolf Dirr e-kitap pdf, Kafkas Masalları PDF Drive, Kafkas Masalları Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Kafkas Masalları PDF Oku

Kafkas Masalları Kısa Özet

Kafkas Masalları adlı bu seçkide; Gürcü, İmer, Avar, Lak, Agul, Çeçen, Kabardey ve Ermeni masallarından bir demet bulacaksınız.

Kafkaslar en eski zamanlardan bu yana Avrupa’yla Asya içinde insanlığın anlattığı masallara köprü olmuştur. Her şey Kafkasya bölgesinin, halklar arası etkileşimlerin ırmağı içinde bir ada oluşturduğunu göstermektedir.

Bu ırmağın aktığı vadilerle düzlüklerde çok sayıda halk kümesi ve onlarla birlikte söylenceleri, inançları, gelenek görenekleri ve dilleri kalmıştır. İster dağlık bölgenin kuzeyinden veya güneyinden doğu-batı doğrultulu ticaret veya ordu güzergâhları üzerinden geçmiş olsun; isterse, arada duvar gibi git gide artan dağları keserek aşan eski geçit üzerinden, veya Hazar’ın batı kıyısı boyunca dağların etrafından dolanan yollardan geçmiş olsun, sarp yamaçlarında insanlarla birlikte maddi ve düşünsel malzeme kalmıştır geride…

Bu kitaptaki masallar, derleyicisi; dilbilimci, etnolog ve Kafkasya araştırmacısı Adolf Dirr’in de dile getirdiği gibi, ilk kez bir halkbilim çalışmasıdır; bir kültür mirasıdır.

 

Kafkas Masalları PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu