Araştırma Kitapları

Kalkınma Yeniden PDF indir

Kalkınma Yeniden PDF indir, e-kitap sitemizde Kalkınma Yeniden kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ha-Joon Chang tarafından kaleme alınan Kalkınma Yeniden kitabı 283 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Kalkınma Yeniden kitabını 9789755334356 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Kalkınma Yeniden kitap özeti, Kalkınma Yeniden pdf oku, Kalkınma Yeniden yandex, Ha-Joon Chang e-kitap pdf, Kalkınma Yeniden PDF Drive, Kalkınma Yeniden Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Kalkınma Yeniden PDF Oku

Kalkınma Yeniden Kısa Özet

1980’den bu yana TC Hükümetlerinin IMF – Dünya Bankası – ABD reçetelerine teslimiyet içinde izledikleri politikaları değerlendirip eleştiren bir çok iktisatçı, bu kitaptakine benzer saptamaları tekrar ve tekrar ortaya koydu. Chang-Grabel ikilisi, bu işi, iktisatçı olmayanların da rahatça izleyebilecekleri etkili bir biçimde ve sağlam bir bilgi birikimine dayanarak yapmışlar. Ve sonunda okurlara şu haklı mesajı açık seçik iletmişler: *Neoliberalizm yıkıcıdır, yararsızdır. Ve işte farklıleri…*

Prof. Dr. Korkut Boratav

Artan sayıda gelişmekte olan ülke, kendi iktisat politikalarını denetleme hakkını IMF’den ve Dünya Bankası’ndan geri almakta. Bu kitapta bulunan zengin politika önerileri somut ve uygulanabilir bir dizi farklı oluşturuyor.

Martin Khor, Üçüncü Dünya Ağı Yöneticisi

Chang ve Grabel’in teorik açıdan sağlam ve ampirik olarak güvenilir eleştiriler ortaya koyan Kalkınma Yeniden adlı kitabı … gösterdiği yolda ilerleyecek olan ülkelerde etkin ve sosyal açıdan adil bir kalkınma sürecini hızlandıracak, özenle hazırlanmış, güzel ve çözümleyici bir eser.

John Langmore, BM’de ILO Temsilcisi

Chang ve Grabel, neoliberallerin ekonomik kalkınmaya ilişkin görüşlerinin temelini oluşturan *söylence*leri (yahut palavraları) yerle bir ediyorlar. Kalkınma Yeniden tüm dünya çapında akademisyenlerin, öğrencilerin ve politika yapıcıların başucu kitabı olması gereken bir manifesto.

Prof. Lance Taylor, New School Üniversitesi

Kalkınma Yeniden PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu