Hukuk Kitapları

Kamulaştırmasız El Atma PDF indir

Kamulaştırmasız El Atma PDF indir, e-kitap sitemizde Kamulaştırmasız El Atma kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. İrem Karaca tarafından kaleme alınan Kamulaştırmasız El Atma kitabı 149 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Kamulaştırmasız El Atma kitabını 9786053008743 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Kamulaştırmasız El Atma kitap özeti, Kamulaştırmasız El Atma pdf oku, Kamulaştırmasız El Atma yandex, İrem Karaca e-kitap pdf, Kamulaştırmasız El Atma PDF Drive, Kamulaştırmasız El Atma Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Kamulaştırmasız El Atma PDF Oku

Kamulaştırmasız El Atma Kısa Özet

Kamulaştırmasız el atma ülkemizde nüfus artışı ve şehirleşmeye bağlı olarak altyapı çalışmalarının ve bayındırlık hizmetlerinin yaygınlaştırılmaya start verilmesi ile gündeme gelmiş ve halen hukukumuzda özellikle mülkiyet hakkının kısıtlanmasına neden olması yönüyle tartışılmaya devam eden bir sorundur.

Bu çalışmada birinci bölümde ilk kez kamulaştırmasız el atma kavramı ve bu kavramın hukuki niteliği ile tarihsel gelişimi ele alınacak, bu bağlamda kamulaştırmasız el atma kavramının Türk Hukuku içindeki yeri ve yargı kararları ile birlikte gelişim süreci ve yargı kararları ile ortaya konan ilkelerin zamanla yasal zemine oturma süreçleri, kamulaştırmasız el atma kavramının unsurları ve kamulaştırmasız el atma kavramının benzer diğer kavramlardan farkları üzerinde durulacaktır. İkinci bölümünde ise kamulaştırmasız el atmanın hukuki sonuçları ve yargısal süreç ile hakları ihlal edilenlerin başvuru yolları açıklanacaktır.

Çalışmanın genelinde inceleme konusu olan kamulaştırmasız el atma kavramına geçmişten günümüze dek şekil veren ve kavramın somutlaştırılması ile hukuki sınırlarının belirlenmesi hususunda önem teşkil eden başta Yargıtay Hukuk Genel Kurulu ve İçtihadı Birleştirme Kurulu kararlarına ve Danıştay kararlarına yer verilmiş olup çalışma kapsamı içinde ağırlıklı olarak bu kararlar irdelerenerek üzerinde yapılan tartışmalara yer verilmiştir.

Kamulaştırmasız El Atma PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu