Siyaset Kitapları

Kapitalist Gerçekçilik PDF indir

Kapitalist Gerçekçilik PDF indir, e-kitap sitemizde Kapitalist Gerçekçilik kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Mark Fisher tarafından kaleme alınan Kapitalist Gerçekçilik kitabı 96 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Kapitalist Gerçekçilik kitabını 9786058869745 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Kapitalist Gerçekçilik kitap özeti, Kapitalist Gerçekçilik pdf oku, Kapitalist Gerçekçilik yandex, Mark Fisher e-kitap pdf, Kapitalist Gerçekçilik PDF Drive, Kapitalist Gerçekçilik Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Kapitalist Gerçekçilik PDF Oku

Kapitalist Gerçekçilik Kısa Özet

Günümüzde kapitalizm, tek geçerli siyasal ve ekonomik sistem olarak kendini göstermektedir.

Bunun bunun yanında dünyanın sonunun geldiğini hayal etmek, kapitalizmin sonunu hayal etmekten bile kolay hale geldi. Bilhassa 1989’dan sonra ‘yegane gerçekçi sistem’ olarak her türlü siyasal, ekonomik, kültürel alanda hakimiyetini kabul ettirmiş, kendisine farklı bir sistem imkansız hale gelmiştir. Peki bu ‘gerçekçi kapitalizm’in iş, kültür, eğitim ve ruh sağlığı üzerindeki etkilerini ne yapacağız? Yol açtığı sonuçlardaki veya kriz anlarındaki tercihlerini hangi özgürlükler içerisine yerleştireceğiz? İşte Kapitalist Gerçekçilik bu ve bunun gibi sorulara radikal ama bir o kadar da elzem yanıtlar arıyor.

Lafı dolandırmayalım: Fisher’ın insanı bir biçimde dürten okunmaya değer kitabı, içinde olduğumuz durumun sahip olduğumuz teşhislerinin en iyisi! Günlük yaşamdan ve popüler kültürden örneklerle, fakat teorik sıkılığı da feda etmeden ideolojik sefilliğimizin amansız bir tasvirini yapıyor. Kitap radikal sol bir perspektiften yazılmış olsa da Fisher’ın tavsiye ettiği çözümler pek kolay değil. Kapitalist Gerçekçilik azimli teorik ve politik bir iş için ayılma çağrısı; yapışkan atmosferimizde özgürce nefes almamızı olabilecek kılıyor.

Slavoj Zizek

Geleceğimize ne oldu? Mark Fisher bir kültürel teşhis erbabı ve Kapitalist Gerçekçilik’te günümüz kültür endişesının belirtilerini inceliyor. Başka Bir Alternatifin Olmadığının bize tekrar tekrar anlatıldığı bir dünya çapında yaşıyoruz. *Tam zamanında* piyasasının acımasız istekleri tüm ümidimizi ve inancımızı tüketti. Sonsuz Bir Şimdide yaşadığımızdan artık bugünkünden değişik bir geleceği tahayyül etmeyi beceremiyoruz gibi. Bu kitap içine battığımız bireylerin iyi olduğuna inanmamaveyair yaygın kanının göz alıcı bir analizini sunar ve hatta panzehir olasılığını da gösterir.

Steven Shaviro

Kapitalist Gerçekçilik PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu