Edebiyat Kitapları

Kaplanın Sırtında PDF indir

Kaplanın Sırtında PDF indir, e-kitap sitemizde Kaplanın Sırtında kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Zülfü Livaneli tarafından kaleme alınan Kaplanın Sırtında kitabı 324 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Kaplanın Sırtında kitabını 9789751043993 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Kaplanın Sırtında kitap özeti, Kaplanın Sırtında pdf oku, Kaplanın Sırtında yandex, Zülfü Livaneli e-kitap pdf, Kaplanın Sırtında PDF Drive, Kaplanın Sırtında Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Kaplanın Sırtında PDF Oku

Kaplanın Sırtında Kısa Özet

“Kaplanın Sırtında Livaneli’nin edebiyat yaşamında enteresan bir çıkış. Sultan II. Abdülhamid devrine aynanın öbür tarafından bir bakış… Sürgün Padişah’ın perspektifinden sürükleyici bir anlatım… Dikkat çekici bir üslup…” İlber Ortaylı

“Kaplanın Sırtında, Abdülhamid rejimini alışılmış klişelerden kurtaran sürükleyici bir roman.” Taner Timur

“Geçmişin ve geleceğin, devrimin ve çöküşün, büyük hayallerin ve hayal kırıklıklarının birlikte meydana geldiği yüklü ve zor bir dönemin anlatıldığı önyargısız bir roman…” Ali Yaycıoğlu

Otuz üç yıl süren bir saltanat, ardından bir gece yarısı gelen Selanik sürgünü…

Tahttan indirilişinin üzerinden bir asırdan uzun bir zaman geçmiş olan II. Abdülhamid’in yaşamının en enteresan evresi Livaneli’nin çağdaş anlatısıyla gün yüzüne çıkıyor. Devrik padişahın, ihtilalci fikirlerin filizlendiği Selanik şehrindeki günleri hem bir vicdan muhasebesi hem de yoğun bir psikolojik gelgit dalgası.

Türk edebiyatının kuşak bağı Zülfü Livaneli, II. Abdülhamid’in tahtını kaybettikten sonra yaşadıklarına odaklanırken, bireyi, toplumu, devleti ve iktidarı sorguluyor. Selanik sürgünü boyunca Sultan’ın ve maiyetinin hususi doktoru olan Tabip Yüzbaşı Atıf Hüseyin Bey’in anıtından hareketle vücut bulan bu tarihi romanda, iktidar kavramına çarpıcı bir bakış açısı sunuluyor.

Kaplanın Sırtında PDF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu