PDF İndir

Kara Delik PDF indir

Kara Delik PDF indir, e-kitap sitemizde Kara Delik kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Marcia Bartusiak tarafından kaleme alınan Kara Delik kitabı 228 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Kara Delik kitabını 9786052116265 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Kara Delik kitap özeti, Kara Delik pdf oku, Kara Delik yandex, Marcia Bartusiak e-kitap pdf, Kara Delik PDF Drive, Kara Delik Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Kara Delik PDF Oku

Kara Delik Kısa Özet

Kara delikler saçmalık derecesinde enteresantır. Tıpkı tekboynuzlar ve taş canavarlar gibi kara delikler de gerçek evren yerine bilimkurgu ve kadim efsane âlemine aitmiş gibi görünür. Ama aslında güneşimiz kadar gerçektirler.

Bu kitap, kara deliklerin bilim sahnesine çıkmasının ayrıntılı tarihini anlatıyor ve kara delik kuramlarındaki son gelişmeleri özetliyor. Her ne kadar kara delik düşüncesi Newton fiziğinden çıkmış olsa da, bilim bireylerinın kara delikleri ciddiye almaları Einstein’ın 1915 senesinde ortaya attığı Genel Görelilik kuramıyla başlar. Yine de, bu husustaki incelemelerin ivme kazanması, kozmolojik gözlemlerin çoğalmasıylabirlikte 20. yüzyılın ortalarını bulur.

Günümüzdeyse kara delik incelemeleri yalnızca bu enteresan fizik olayının kendisiyle alakalı gerçekleri açığa çıkarmakla kalmaz, bunun yanı sıra evrenimizin tarihiyle alakalı de bize çok şey anlatır. Hatta Büyük Patlama öncesi neler olup bittiği ile ilgiliki kuramlar da büyük ölçüde kara delik kuramlarıyla alakalıdir. Nasıl bir evrende yaşadığımızı bilmenin yolu kara delikleri incelemekten geçiyor.

Marcia Bartusiak, MIT’de bilim yazarlığı yüksek lisans programı uygulama profesörü.

Kara Delik PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu