Hukuk Kitapları

Karayoluyla Yolcu Taşıma PDF indir

Karayoluyla Yolcu Taşıma PDF indir, e-kitap sitemizde Karayoluyla Yolcu Taşıma kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Çelik Ahmet Çelik tarafından kaleme alınan Karayoluyla Yolcu Taşıma kitabı 632 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Karayoluyla Yolcu Taşıma kitabını 9789750257926 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Karayoluyla Yolcu Taşıma kitap özeti, Karayoluyla Yolcu Taşıma pdf oku, Karayoluyla Yolcu Taşıma yandex, Çelik Ahmet Çelik e-kitap pdf, Karayoluyla Yolcu Taşıma PDF Drive, Karayoluyla Yolcu Taşıma Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Karayoluyla Yolcu Taşıma PDF Oku

Karayoluyla Yolcu Taşıma Kısa Özet

“Ülkemizde ulaşımın yüzde doksandan fazlası karayoluyla yapılmakta; ülkemiz gibi petrolü olmayan ülkelerde bu taşıma türü, ekonomiye ağır yük getirmekte, ürün maliyetlerini yükseltmekta, karayollarının yapımı, bakımı, onarımı Devlet bütçesinden büyük harcamaları gerektirmekte; motorlu araçlardan yayılan gazlar hava, su, toprak kirliliğine neden olmakta; trafik sıkışıklığı büyük kentlerde sağlık poblemleri yaratmaktadır. Asıl mühimsi çok fazla yaşanan trafik kazalarında binlerce yurttaşımız ölmekte ve sakat kalmaktadırlar.

Bunun yanı sıra, plansızca ve düşünülmeden yapılan TEM otoyolu gibi geniş ve çift yönlü yollar, verimli topraklardan geçirilmiş; geniş tarım alanları ve meralar yokedilmiş, ormanlar talan edilmiş; ülkemizin tarım ve hayvancılığına büyük zararlar verilmiştir.

Karayolu taşımacılığının zararlarını, sakındığını, ekonomiye getirdiği ağır yükü, maliyet artışlarını, çevreye verdiği zararları ve çok fazla yaşanan trafik kazalarında can ve mal kayıplarını önlemenin yahut azaltmanın yolları, ulaşımın olabildiğince demiryollarına ve deniz taşımacılığına kaydırılmasıdır.

Demiryolları, yalnızca bir ulaşım aracı olarak görülmemeli; bunun yanı sıra ülke savunması, ekonomik kalkınma ve sosyo-kültürel gelişmenin temel unsurlarından biri kabul edilmeli; Cumhuriyeti kuranların düşündükleri gibi, demiryollarının tüm ülkeyi ağ gibi sarması, en uzak yurt köşelerine trenlerle gidilip gelinmesi sağlanmalıdır.

Üç yanı denizlerle çevrili ülkemizde, kıyı kentleri içinde uzun, tehlikeli ve yorucu kara yolculuklarıyla gidilip gelinmesi yerine, deniz taşımacılığı güçlendirilmeli; ulaşım, bi hayli hızlı deniz araçlarıyla sağlanmalıdır.” (Tanıtım Yazısı)

Konu Başlıkları

Taşımacının Yolculara Karşı Sorumluluğu
Taşıma Sorumluluğunun Sınırları
Yolcu Taşımada Sigortalar
Şehirlerarası Yolcu Taşımaları
Kent İçi Yolcu Taşımaları
Personel Servis Araçları
Okul Servis Araçları
Seyahat Acenteleri ve Turist Taşımaları
Demiryolu Taşımaları

Karayoluyla Yolcu Taşıma PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu