Teknoloji Kitapları

Karmaşıklık PDF indir

Karmaşıklık PDF indir, e-kitap sitemizde Karmaşıklık kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. John H. Holland tarafından kaleme alınan Karmaşıklık kitabı 100 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Karmaşıklık kitabını 9786050640908 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Karmaşıklık kitap özeti, Karmaşıklık pdf oku, Karmaşıklık yandex, John H. Holland e-kitap pdf, Karmaşıklık PDF Drive, Karmaşıklık Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Karmaşıklık PDF Oku

Karmaşıklık Kısa Özet

Hawking *Karmaşıklık, 21. yüzyılın bilimidir,* der. Kuş sü­rülerinin hareketlerinden internete, çevresel sürdürülebilir­likten piyasa düzenlemelerine kadar doğrusal olmayan kar­maşık sistemlerin incelenmesi ve bilinmesi geride kalan 30 yıl içinde son derece etkili olmuştur.

Bu Kısa Giriş’te, alandaki ileri gelen isimlerden olan John Holland, karmaşıklığın kilit bileşenlerini ve kavramsal çerçe­vesini tanıtıyor. Holland; sıvı akışı ve hava durumunu öngör­menin zorlukları gibi karmaşık fiziksel sistemleri ve son de­rece çeşitli ve birbirine bağımlı yağmur ormanı ekosistemleri gibi karmaşık uyarlanabilir sistemleri açıklayarak basit, iyi bilinen emsallari –Adam Smith’in iğne fabrikası, Darwin’in kuyruklu yıldız orkidesi, Simon’un *saatçisi*– karmaşıklık kuramının kullandığı, aracıları ve kavanoz modellerini içeren yaklaşımların bir açıklamasıyla birlikte sunuyor.

*Holland herkesin anlayacağı bir dille karmaşıklık gibi zor bir konuyu ana hatlarıyla gözler önüne çıkarıyor.* –Rebecca Dodder, Technology and Policy Program, MIT

Karmaşıklık PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu