Siyaset Kitapları

Karşı Devrim PDF indir

Karşı Devrim PDF indir, e-kitap sitemizde Karşı Devrim kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Çetin Yetkin tarafından kaleme alınan Karşı Devrim kitabı 677 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Karşı Devrim kitabını 9786056182259 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Karşı Devrim kitap özeti, Karşı Devrim pdf oku, Karşı Devrim yandex, Çetin Yetkin e-kitap pdf, Karşı Devrim PDF Drive, Karşı Devrim Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Karşı Devrim PDF Oku

Karşı Devrim Kısa Özet

Türkiye`de karşı devrimin kök salmasına denk düşen senelerı ve bu süredeki gelişmeleri, bireyler irdelenerek, bireylerin düşünceleri ve eylemleri temel alınarak incelemek bu kitabın olaylara ana yaklaşımı değildir. Kişilerin, Atatürk gibi çok ender ayrık durumlar dışında, ne denli kuvvetli istenç sahibi ve ne denli müthiş olurlarsa olsunlar, son çözümlemede, nesnel koşuların tespit ettiği ortam içinde davranabildikleri bilimsel bir veridir. Lakin, şu da bir başka bilimsel veridir ki, bu ortam içinde gelişen olaylara şu veya bu ölçüde yön verebilmek de bireylere bağlıdır.

Daha ilk sayfada, Türkiye`de karşıdevrimin Atatürk`ün ölümü ile başladığını ama araya savaş senelerı girdiği için ve ilerde görüleceği üzere savaşın bizi ilgilendiren gelişmeleri ve nedenleri yüzünden, 1945`te belirginleşmeye koyulduğunu söylemiş olduğuma göre; şimdi çizdiğim bağlamda, İsmet İnönü`nün aldığı kararların, tutumunun ve eylemlerinin bu açıdan irdeleneceği açıktır.

Karşı Devrim PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu