Dini Kitaplar

Karşılaştırmalı Mitoloji Işığında İsrail Dini PDF indir

Karşılaştırmalı Mitoloji Işığında İsrail Dini PDF indir, e-kitap sitemizde Karşılaştırmalı Mitoloji Işığında İsrail Dini kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Jules Soury tarafından kaleme alınan Karşılaştırmalı Mitoloji Işığında İsrail Dini kitabı 96 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Karşılaştırmalı Mitoloji Işığında İsrail Dini kitabını 9789752551701 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Karşılaştırmalı Mitoloji Işığında İsrail Dini kitap özeti, Karşılaştırmalı Mitoloji Işığında İsrail Dini pdf oku, Karşılaştırmalı Mitoloji Işığında İsrail Dini yandex, Jules Soury e-kitap pdf, Karşılaştırmalı Mitoloji Işığında İsrail Dini PDF Drive, Karşılaştırmalı Mitoloji Işığında İsrail Dini Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Karşılaştırmalı Mitoloji Işığında İsrail Dini PDF Oku

Karşılaştırmalı Mitoloji Işığında İsrail Dini Kısa Özet

Yahudi dininin temelini oluşturan On Emir`den yalnızca bir tanesinin Hz. Musa dönemine ait olduğunu tespit eden araştırmacı, İsrailoğullarının Kenan İli`ne geldiklerinde de oradan çıktıklarında da koyu birer putperest olduklarına göze çarpmaktadır. Burada tapınılan tanrı artık İl değil, yeni yaşanan Yehova olmuştur.

Araştırmacının İsrail dini ile alakalı en mühim tespiti ise İbranilerde dini düşüncesin korku ve tehdit içerdiğini, diğer bir anlatımla Sami kavimlerinde dini düşüncesin korku ve tehdide dayandığını tespit etmiş olmasıdır.

Yehova inanışı yaygınlaşıp, Yehova milli bir tanrıya dönüşünce onun da etrafında kültler oluşmuştur. Lakin Sami topluluklarında tanrıların ateş ve kanla beslenmiş olmaları bu tanrıların birer cehennem ilahına dönüşmelerine neden olmuştur.

Karşılaştırmalı Mitoloji Işığında İsrail Dini PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu