Tarih Kitapları

Kaybolan Tarihin Peşinde PDF indir

Kaybolan Tarihin Peşinde PDF indir, e-kitap sitemizde Kaybolan Tarihin Peşinde kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Mehmet Dilbaz tarafından kaleme alınan Kaybolan Tarihin Peşinde kitabı 200 sayfadan oluşup, Ciltsiz kapak olarak yayınlanmıştır. Kaybolan Tarihin Peşinde kitabını 9786050831658 numarası ile kontrolünü yapabilirsiniz. Kaybolan Tarihin Peşinde kitap özeti, Kaybolan Tarihin Peşinde pdf oku, Kaybolan Tarihin Peşinde yandex, Mehmet Dilbaz e-kitap pdf, Kaybolan Tarihin Peşinde PDF Drive, Kaybolan Tarihin Peşinde Epub ile alakalı indirme linkleri makalemizde.

Kaybolan Tarihin Peşinde PDF Oku

Kaybolan Tarihin Peşinde Kısa Özet

Mehmet Dilbaz, Kaybolan Tarihin Peşinde adını verdiği sosyal platform hesaplarıyla milyonların tanıdığı bir isim. Bu platformda imparatorluk coğrafyasının bilhassa son payitaht İstanbul’un zaman içinde nasıl bir dönüşüm geçirdiğini gösterdiği fotoğraflarla hazin ve hüzünlü anılarla anlatıyor.
Yine Kaybolan Tarihin Peşinde ismiyle hazırladığı çalışmasıyla bu kez not defterini okuyucuyla paylaşıyor. Bir cami, kasır, türbe, han, mezar taşı, eski bir çınar, çeşme, geçmiş zamanı hayal ettiren manzara ve isimle, üzerinde sallanan ve bütün çizgilerine hasret sindiren incelikli vakitlere pencere açıyor.
Teşkilat-ı Mahsusa’nın fedaisi Yakup Cemil nerede kurşuna dizildi?
Hangi konsolosluk binası Osmanlı mezarlığının üzerine inşa edildi?
Kağıthane sarayları hangi zamanda yağmalandı?
Hangi Osmanlı mezarlığının üzerinde konser alanı var?
Mezarında rahat bırakılmayan Mevlevi Şeyhi kimdi?
Hangi Mimar Sinan eseri yıkılıp yerine benzin istasyonu yapıldı?
Ünlü sanatçı Safiye Ayla’nın çocukluğunun geçtiği yetimhane aslında hangi saraydı?
Bu kitapla, Tanpınar’ın Kaybolan şey, bir hayat tarzı bütün bir dünyaydı… diye andığı ikinci zaman’a yolculuklara çıkacaksınız. Ve İstanbul’un nasıl bir masal kuşu olup, avuçlarımızda uçup gittiğine şahit olacaksınız.

Kaybolan Tarihin Peşinde PdF indirmek için Tıklayın

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu